Reutersove snimke dronom pokazuju stanje prije i poslije uništenja džamija u Pojasu Gaze. One sada leže u ruševinama nakon 15 mjeseci rata između Izraela i Hamasa.
Palestinski podaci pokazuju da je sukob doveo do uništenja najmanje 823 džamije i tri crkve, više od 200 vladinih objekata i 136 škola i sveučilišta.
Prekid vatre stupio je na snagu u nedjelju (19. siječnja) oslobađanjem prva tri taoca koje drži Hamas i 90 Palestinaca oslobođenih iz izraelskih zatvora.
Sada se pozornost počinje preusmjeravati na obnovu obalne enklave koju je izraelska vojska srušila u znak odmazde za napad Hamasa na Izrael 7. listopada 2023.
U tom je napadu ubijeno 1200 ljudi, a oko 250 talaca odvedeno je u Gazu, prema izraelskim podacima. U sukobu koji je uslijedio ubijeno je više od 47.000 Palestinaca, kaže ministarstvo zdravstva Gaze.