Bradtke: Nema premještaja suđenja Karadžiću u Sarajevo

Foto
30.07.2008.
u 20:27
Pogledaj originalni članak

Američki veleposlanik u Hrvatskoj Robert Bradtke odbacio je danas nagađanja o eventualnom premještaju suđenja Radovanu Karadžiću u Sarajevo zbog izlazne strategije Haškog suda.

Rekao je da izručenje Karadžića u Haag jasno pokazuje da će se suđenje odvijati upravo ondje. Bradtke je izjavu dao HTV-u u Ministarstvu obrane prilikom potpisivanja Ugovora o financijskoj pomoći SAD-a za uništenje oko 1000 zastarjelih protuzračnih ruskih raketa tipa "strela".

"Nema dogovaranja oko mjesta suđenja. Mnogo se pisalo i nagađalo oko toga, ali takvi su navodi netočni. Očekujemo da će se Karadžiću suditi u Haagu. Već smo prije govorili da smatramo da bi sud trebao nastaviti raditi dok svi optuženi ne budu privedeni pred lice pravde", rekao je Bradtke.

(Hina)

kao iz filmova

Luksuzan Božić u Kulmerovim dvorima! Evo kako je Iva Todorić uredila svoj dom za blagdane

Kada se pogledaju ove spektakularne fotografije, prva riječ koja pada na pamet je – bezvremenska elegancija. Na fotografijama se može vidjeti klasični pristup blagdanskom uređenju koji nikada ne izlazi iz mode. Paleta boja temelji se na tri stupa božićne tradicije: dubokoj, bogatoj zelenoj boji jelovih grana koja simbolizira život i nadu; strastvenoj i toploj crvenoj koja priziva osjećaj ljubavi i slavlja; te profinjenoj zlatnoj koja unosi dozu luksuza, svjetlosti i svečanosti

Pogledajte na vecernji.hr

Još iz rubrike Vijesti