Kolumna

Ako posvojenje plaćaš tisućama, samo je jedno ime za to: trgovina djecom!

Foto: Mwebantu
Ako posvojenje plaćaš tisućama, samo je jedno ime za to: trgovina djecom!
12.01.2023.
u 09:57
Ne želim a priori sumnjati u dobre namjere, kao ni u potrebu za ostvarenjem roditeljstva, no sasvim je jasno da su se neki Hrvati u Kongo uputili kako bi izbjegli procedure, zakone i ograničenja

Nevjerojatno, ali trebalo je nekoliko tjedana da se slučaj Hrvata uhićenih u Zambiji pod sumnjom na trgovinu djecom probije na sve hrvatske naslovnice! A optužnica je doista opaka – zambijske vlasti sumnjiče četiri hrvatska para ne samo da su u Kongu kupili djecu nego i da su ih pokušali dalje prodati! Naravno, teško je i za djelić sekunde u takvu monstruoznost povjerovati bez zrnca nekakvog dokaza. No, nema mnogo dvojbe, već i onaj prvi dio buduće optužnice bio bi dovoljan za osvajanje svih hrvatskih naslovnica – samo da su uhićeni u bilo kakvoj vezi sa strankom na vlasti. Ne u Zagrebu, dakako, već u RH. I ne treba sumnjati kakvi bi bili komentari: a što se drugo moglo očekivati od "zločinačke organizacije"?

Ovaj sadržaj je dostupan samo za Premium korisnike Večernjeg lista.

Pretplatite se na sadržaj s potpisom.

Ključne riječi


Komentari 67

DU
Deleted user
10:08 12.01.2023.

I izostala je ovom prigodom orkestrirana medijska hajka jer su "levajzeri" u pitanju... Onda su medijske kuće pune empatije za one koji su u afričkom pritvoru, motivi i izvedba uopće nisu bitni.

Avatar southman
southman
10:44 12.01.2023.

Napokon da netko u HR medijima ovu stvar nazove pravim imenom !

ST
stefj
10:34 12.01.2023.

Jest, baš tako... I onda se po ovome vidi da našim medijima nije bitno što se radi, već tko to radi. Da je ovako kupio djecu netko drugi iz svijeta glazbe, npr. Thompson, već bismo u novinama imali pravi medijski linč oko ovoga... No budući da tu imamo Možemovce i ostalu zeleno-crvenu ekipu, onda je tu kriva država, društvo, ona je to herojski čin spašavanja djece i slične gluposti... A pogledajte samo jedan detalj - dotični ne žele niti platiti odvjetnika, već očekuju da će im to država (tj. mi) napraviti. A udruga, umjesto da to napravi i direktno im pomogne, isto radi pritisak na državu kroz medije...