Neobična nesreća dogodila se danas u Afganistanu među hrvatskim vojnicima. Naime, dok je jedan od pripadnika 17. hrvatskog kontingenta čistio pištolj nehotično je ozlijedio svoga kolegu u kampu na sjeveru Afganistana.
Nesreća se dogodila oko 12 sati po hrvatskom vremenu, a vojniku je prostrijeljena lijeva potkoljenica, izvijestilo je Ministarstvo obrane RH.
Ozlijeđenom vojniku na mjestu događaja pružena je liječnička pomoć te je potom prebačen u njemačku vojnu bolnicu u kampu Marmal gdje je operiran.
– Ozlijeđeni pripadnik OSRH izvan je životne opasnosti, a nesretan slučaj dogodio se tijekom planirane aktivnosti čišćenja i provjere osobnog naoružanja. Ispitat će se sve okolnosti događaja - kaže se u priopćenju MORH-a.
Afganistan: Hrvatski vojnik čistio pištolj pa propucao kolegu
FOTO Slavlje u Sarajevu nakon vodstva BiH pa šok u završnici: Evo kako se pratila utakmica u glavnom gradu
Bod protiv domaćina Svjetskog prvenstva solidan je početak za BiH, koja će u nastavku natjecanja igrati još protiv Švicarske 18. lipnja te Katara 24. lipnja, oba susreta u 21 sat, u borbi za plasman u osminu finala.
FOTO Kockice i BiH dresovi zajedno: I u Zagrebu se čupa kosa, pogledajte prizora s Trga bana Jelačića
Nekad jedna od poznatijih hrvatskih pjevačica, danas je partnerica reprezentativca BiH i rijetki bi je prepoznali
Nikol Bulat bila je članica grupe Feminnem, a kasnije je pokušala graditi i samostalnu glazbenu karijeru
Imate li i vi ovo u ladici ili ormaru? Danas možda vrijedi više nego što mislite
Milijuni su pokušavali otkriti gdje se skriva žaba: Kad ljudsko tijelo postane optička iluzija
to je samo opomena mrskom neprijatelju,kad vide kaj radimo sebi,kaj bu mislili kaj ćemo radit njima:)