Vučević: Ne mogu shvatiti zašto nas nije htio pogodak

01.12.2010.
u 22:54
Nakon susreta huligani su u blizini stadiona fizički nasrnuli na legendarnog Dražena Mužinića Frfu.

Tresak o pod uvijek je težak i bolan. Tako je i s Hajdukom nakon što ga je AEK pregazio u Poljudu sa 3:1 u 5. kolu Europske lige i nanio mu četvrti poraz u skupini G. Europski san je završen, Hajduk je ispao i sad se okreće jedinom natjecanju koje mu je preostalo, Hrvatskoj ligi u kojoj zaostaje sedam bodova za Dinamom.

– Ovo je naša realnost, moramo nastaviti tu utrku i dok ima šanse, nema popuštanja – rekao je trener Hajduka Goran Vučević.

Ostat će u sjećanju da je Hajduk "ubio" Grke u prvom dijelu, Anas Sharbini odigrao je briljantnih 45 minuta.

– Neshvatljivo je da nismo postigli pogodak, a Anas je bio najbolji igrač na terenu. Da smo zabili, ova bi utakmica otišla u drugom smjeru.

Anas Sharbini pogodio je vratnicu, a bijeli su imali još nekoliko prigoda. No, tijekom odmora Hajduk se potpuno preobrazio, a AEK je zagospodario terenom. Najprije je Scocco u 51. minuti zabio nakon jedanaesterca koji je skrivio Maloča, pa je u 61. poslije kornera gol postigao Manolas, a Blanco je u 84. minuti postigao pogodak za 3:0. Katastrofa je bila na pomolu, a Buljat je u 90. minuti tek ublažio poraz.

– Pali smo fizički, mlada smo momčad. Sada je pravo stanje isplivalo na površinu.

Strateg AEK-a Manuel Jimenez kazao je:

– Iznenadio nas je domaćin s jakom lijevom stranom. Ne mogu mladi igrači kakve ima Hajduk fizički pasti, kada imaš između 22 i 28 godina, možeš trčati tri dana.

Nakon utakmice skupina huligana u blizini stadiona fizički je napala legendarnog Hajdukova igrača Dražena Mužinića Frfu. Jedan ga je udario šakom u glavu, a drugi je nogom udario u automobil.