Vinkovčani elegantno prošetali Ulicom pjesnika

07.11.2009.
u 22:33
I deveti put poraženi su nogometaši Croatije Sesveta, ovaj put je Kranjčevićevom nezaustavljivo prošla Cibalia.

Vinkovčani su posve zasluženo slavili pobjedu 3:0. Sve je u Kranjčevićevoj bilo odlučeno nakon samo 20-ak minuta, semafor je tada već pokazivao 2:0 vodstvo gostiju.

Nakon ubacivanja u šesnaesterac Sesveta u 9. minuti, lopta se odbila do usamljenog Pavličića koji ju je preciznim i snažnim udarcem poslao u donji desni kut Radoševih vrata.

Cibalia je držala sve niti igre, kombinatorikom je fino osvajala prostor i još je jednom potvrdila da igra možda i najljepše u ligi. Kod Vinkovčana je sve temeljeno na tehničkim elementima, dodavanja su im brza i točna, a promjenom mjesta izluđuju suparnike.

Drugi pogodak bio je plod lijepo odigrane akcije gostiju u 19. minuti. Pavličić je proigrao Prgometa, ovaj je potom fino poslao loptu na drugu stranu do usamljenog Husića, koji ju je rutinirano poslao u mrežu za 2:0. Sigurno vodstvo gostiju nagnalo je domaćina na riskantniju igru, no Cibalia je znala dobro se postaviti u obrambenim zadaćama, tako da domaćin nije stvorio pravu prigodu.

A točku na i za konačnih 3:0 postavio je Kresinger pogotkom u 74. minuti.