United i Chelsea igrali bez golova, Kovačić ostao na klupi

24.10.2020.
u 21:48
Hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić ostao je na klupi Chelseaja koji je sada šesti s devet bodova. United je, pak, 15. sa sedam bodova.

U najzanimljivijem susretu 6. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester United i Chelsea su na Old Traffordu igrali 0-0.

Ranije u subotu Manchester City je ponovno kiksao odigravši na gostovanju kod West Ham Uniteda samo 1-1. Domaći su poveli golom Antonija (18), a poravnao je Foden (51).

City je 12. s osam bodova koliko ima i 11 West Ham.

Na vrhu je Everton sa 13 bodova, jedan manje ima druga Aston Villa.

Borussia Dortmund slavila u ruhrskom derbiju

U zadnjoj utakmici subotnjeg programa 5. kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussia Dortmund je na svom Signal Iduna Parku svladala Schalke u ruhrskom derbiju sa 3-0 (0-0).

Domaća momčad je na vodeći pogodak čekala do 55. minute, kad je švicarski reprezentativni branič Manuel Akanji jednu odbijenu loptu poslao u mrežu u stilu rasnog strijelca, iako mu je to tek drugi bundesligaški pogodak.

Samo šest minuta poslije u strijelce se upisao norveški napadač Erling Haaland, koji je nakon dvostrukog dodavanja sa Jadonom Sanchom majstorski prebacio istrčalog gostujućeg vratara Ronnowa.

Do trećeg pogotka Borussia je došla u 78. minuti nakon udarca iz kuta koji je izveo Raphael Guerreiro, a najviši u skoku bio je Mats Hummels i glavom poslao loptu u mrežu.

Bila je ovo 21. uzastopna utakmica u Bundesligi za Schalke u kojoj momčad iz Gelsenkirchena nije uspjela ostvariti pobjedu.