BOLJI BIO DINAMO

Splitski Jadran upisao i drugi poraz u kvalifikacijskom turniru Eurokupa

05.12.2020.
u 12:53

Hrvatski vaterpolo klub Jadran St poražen je u utakmici 2. kola skupine B kvalifikacijskog turnira vaterpolskog Eurokupa u Sabadellu, bolji je s 12-11 (2-2, 7-4, 1-3, 2-2) bio Dinamo Moskva.

Nakon prve četvrtine u kojoj su obje momčadi bile izjednačene, Dinamo se odvojio u drugoj u kojoj je stekao prednost od tri gola. Iako je Jadran dobio treću četvrtinu s dva gola prednosti to na kraju nije bilo dovoljno jer je zadnja završila rezultatom 2-2.
Najbolji strijelac Jadrana bio je Rino Burić s pet pogodaka, dok su u moskovskoj momčadi po dva pogotka postigli Magomaev, Jahaja, Šein, Rustamov i Vasilev.

Splićani su i u petak u prvom kolu skupine B doživjeli poraz 8-9 (1-3, 3-0, 3-3, 1-3) i to od domaće momčadi Astralpool. U nedjelju ih  u 11 sati čeka susret protiv bukureštanske Steaue

U skupini vodeći je trenutačno Dinamo sa šest bodova, no drugoplasirana Astralpool kao i Steaua ima utakmicu manje.

Po dvije najbolje momčadi iz svake skupine će izboriti plasman u osminu finala.