Španjolska preko Njemačke izborila polufinale s Francuzima

Njemačka Španjolska EP 2018. rukomet
24.01.2018.
u 22:20
Ključno razdoblje utakmice bilo je između 34. i 44. minute kada je Španjolska serijom 8:0 od neodlučenih 15:15 pobjegla na, pokazat će se, nedostižnih 23:15.

Rukometaši Španjolske plasirali su se u polufinale Europskog prvenstva u Hrvatskoj, oni su u izravnom dvoboju za drugo mjesto u skupini II u Varaždinu svladali branitelja naslova Njemačku sa 31:27 (14:13).

David Balaguer sa šest te Ferran Sole i Alex Dujšebajev sa po pet golova bili su najefikasniji kod Španjolske, dok je Kai Hafner s pet pogodaka predvodio Njemačku.

Španjolska će tako u polufinalu u petak igrati protiv Francuske, dok drugi polufinalni par čine Danska i Švedska.