Kako se nosite s kritikama?
- Nemam problema s time da me se kritizira, kao niti s time da predsjednik kluba razgovara s momčadi. Ali, kada se o normalnom razgovoru s igračima piše u kontekstu pobune, s time imam problema.
Prije utakmice protiv Bochuma nije bilo revolta?
- To vi kažete...
Vaš se bivši kapetan Milivoje Novakovič požalio na manjak potpore i žestoku prepirku s Vama.
- Meni se Novakovič nikad nije požalio na manjak potpore. A, niti do prepirke nije došlo. Inače, niti Wolfgang Overath nikada nije u svlačionici pričao s igračima, tek u prostoriji za sastanke.
Cijenite li to da do razgovora nije došlo u svlačionici?
- U svakom slučaju. Svlačionica je mjesto za igrače i trenera.
Jeste li prekasno reagirali po pitanju Novakovičeva slučaja?
- Čekao sam da se preda mnom ili pred momčadi ispriča za svoje izjave. Priliku sam mu dao, a on je nije iskoristio. Stoga sam se ja odlučio za novog kapetana i ta je priča za mene završena.
Kakav je Vaš odnos s njime?
- Profesionalno u potpunosti normalan.
Je li time riješeno pitanje kapetana?
- Do zimske pauze Petit će biti kapetan. Potom ću razmisliti.
I Novakovič može ponovno do kapetanske vrpce?
- U tom slučaju ne bih donio ovakvu odluku.
Mora li Vaš kapetan govoriti njemački?
- Ne nužno, ali je to svakako prednost. Jezik nogometa je međunarodni.
Zašto Podolski nije kapetan?
- Kako smo rekli, odluku ću donijeti u zimskoj pauzi.
Već 771 minutu čeka na pogodak.
- Mnogo sam s njime razgovarao. Ne želim na njega stavljati pritisak, on samo mora biti angažiran, a sve ostalo doći će samo po sebi. Ima moju potpunu podršku.
Je li pogreška toliko ga seliti po pozicijama u momčadi?
- I u reprezentaciji igra na lijevoj strani, nisam ja tim potezom izmislio ništa novoga. On nikako nije nogometaš kojeg je lako uklopiti u momčad. Potrebna mu je sloboda u igri i ja mu je nudim. Samo je važno da bude angažiran, time je svejedno i na kojoj poziciji igra.
Jeste li olako shvatili svoj posao?
- Zadatak je izazovan.
U čemu je najveći problem?
- Kada ste dolje morate dati više od mogućnosti da se uspnete. Svi moraju dati više od sto posto, sve ostalo je premalo.
Daje li momčad premalo?
- Još uvijek nismo konsolidirani.
Je li momčad podijeljena u grupe?
- Razgovarao sam s mnogim igračima, tih navodnih grupica u momčadi nema. Kao niti problema na relaciji mlađih i starijih igrača.
Nedostaje li Vaš autoritet?
- Ne, s autoritetom nemam problema. Da ga imam snosio bih posljedice.
Jeste li razmišljali o otkazu?
- Ne. Nikada! Dobro radimo. Jedino što nedostaje su bodovi, ali i oni će doći.
U nedjelju stiže Werder. Strahujete li za posao?
- Ne bojim se. Uvijek razmišljam pozitivno i gledam prema naprijed - zaključio je trener momčadi koja trenutačno zauzima 14. mjesto ljestvice 18 klubova.
Nakon odigranih 14 kola Köln ima 13 bodova na kontu, uz gol razliku 7-15.
Soldo: Ne razmišljam o otkazu
FOTO Zagreb uvodi novi režim prometovanja: Postavili fizičke separatore duž 2,5 kilometra Savske ceste
Promjene na Savskoj cesti
Šokantna sudbina slavne ljepotice! Nakon afere i luksuza, s djecom spala na život u prikolici: Transformacija koja ledi krv u žilama
FOTO Najzgodnija sportska novinarka pokazala bujne obline i vitku liniju samo nekoliko tjedana nakon poroda
RECEPT Goveđi rižoto gotov za 15 minuta, a okus je kao iz restorana
Roditelji mjesecima planiraju ljetovanje, ali ova torbica često odlučuje kako će završiti
Povišena temperatura, ubod ose, alergijska reakcija, opeklina od sunca ili proljev, dovoljan je samo jedan takav simptom da godišnji odmor ne izgleda onako kako ste ga planirali.
Pa zašto bi razmišljao o odkazu kada ima odlične rezultate a igrači ga poštuju i vole. Kada če Koln ispasti u drugu bundesligu oni nezadovoljni igrači če očiti a Soldo može dalje super kvalitetno raditi.