Slovenci predvođeni Matjažem Kekom uspješno otvorili kvalifikacije. Dobili su Kazahstan

UEFA Euro 2024 Qualifiers - Group H - Kazakhstan v Slovenia
23.03.2023.
u 19:07
Bilo je to nelako gostovanje, jer domaćin je poveo u prvom dijelu. No, Slovenija je kreirala preokret preko Brekala i Vipotnika.

Na otvaranju kvalifikacija za Europsko nogometno prvenstvo 2024. godine, reprezentacija Slovenije je u Asani pobijedila Kazahstan sa 2-1. Domaćin je poveo, no Slovenija je u drugom poluvremenu okrenula rezultat. Maksim Samorodov je doveo Kazahstan u vodstvo u 24. minuti. Izjednačio je David Brekalo u 47. minuti, a pobjedu gostima donio je Žan Vipotnik u 78. minuti.

Večeras su na rasporedu još dva susreta u skupini H, a sastaju se Danska i Finska, te San Marino i Sjeverna Irska. Reprezentaciju Matjaža Keka u nedjelju čeka drugi susret kvalifikacija protiv San Marina u Stožicama.

Deset pobjednika skupina i deset drugoplasiranih plasirat će se Europsko prvenstvo 2024. u Njemačkoj, a posljednja tri mjesta popunit će ekipe iz dodatnih kvalifikacija u ožujku 2024. godine.

Hrvatska otvara kvalifikacije u subotu utakmicom na Poljudu protiv Walesa.