U SAD-U

Slavni boksač uhićen zbog kriminala i švercanja oružja, mogao bi biti deportiran

Foto: Gary A. Vasquez/REUTERS
Slavni boksač uhićen zbog kriminala i švercanja oružja, mogao bi biti deportiran
03.07.2025.
u 23:15
"Pod predsjednikom Trumpom nitko nije iznad zakona, uključujući i slavne sportaše", kazala je zamjenica ministra Tricia McLaughlin
Pogledaj originalni članak

Američko ministarstvo domovinske sigurnosti objavilo je kako su njegovi zaposlenici uhitili slavnog meksičkog boksača Julija Cesara Chaveza mlađeg te je u tijeku proces njegove deportacije. Iz ministarstva su ovu odluku obrazložili time što je u Meksiku aktivan nalog za Chavezovo uhićenje zbog umiješanosti u organizirani kriminal i švercanje oružja.

"Pod predsjednikom Trumpom nitko nije iznad zakona, uključujući i slavne sportaše", kazala je zamjenica ministra Tricia McLaughlin.

Chavez mlađi (39) osvojio je naslov svjetskog prvaka u srednjoj kategoriji po verziji WBC 2011. godine te je taj pojas držao 15 mjeseci. Posljednju je borbu imao prije samo pet dana kada je izgubio od Jakea Paula pa je trenutačno na omjeru od 54 pobjede, šest poraza i jednom neodlučenom ishodu u karijeri. Inače, Chavez je dva puta bio i suspendiran zbog korištenja dopinga.

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.