Senzacija na Euru: Moćna Francuska izgubila i ispala s turnira!

Autori Hina, Marko Pavić
12.01.2020.
u 19:55
Francuzi, predvođeni Nikolom Karabatićem, na poluvremenu su vodili 15:14, a početkom drugog dijela su imali tri gola prednosti. No, Norvežani su u nastavku odigrali sjajno i stigli do pobjede.

Senzacija na Europskom rukometnom prvenstvu! Moćna Francuska ispala je s turnira nakon što je u Trondheimu izgubila od Norveške 28:26.

Norvežane je do pobjede vodio sjajni Sagosen s deset golova, dok je na drugoj strani najraspoloženiji bio Fabregas s osam.

Francuzi su šesterostruki svjetski, dvostruki olimpijski i trostruki svjetski prvaci, ovo im je najslabiji rezultat na velikim natjecanjima u posljednjih 30 godina.

Francuzi su jučer iznenađujuće izgubili od Portugala (28:25), a u posljednjem kolu će igrati s Bosnom i Hercegovinom koja je današnjim porazom od Portugala izgubile šanse za prolazak.

U skupini D dalje su prošli Portugal i Norveška, a utakmica Francuske i BiH tako će biti samo formalnost.

Veliko iznenađenje napravili su Slovenci koji su u Goeteborgu pobijedili domaćina i europskog prvaka Švedsku s 21:19. Dolenec sa 7 golova i Bombač s 5 bili su najučinkovitiji kod Slovenije, a  Gotfridson (5) kod Šveđana. Unatoč pobjedi Slovenci još nisu prošli jer ih čeka dvoboj sa Švicarcima u zadnjem kolu.