'SILA SE BUDI'

Ponos Zagreba opet će biti jak. Na klupu sjeda provjereno ime, vraća se i Mamić

Foto: Goran Stanzl/PIXSELL
Ponos Zagreba opet će biti jak. Na klupu sjeda provjereno ime, vraća se i Mamić
12.06.2025.
u 16:23
Rukometašice Lokomotive predstavile su novog trenera za sljedeću sezonu, u klub se nakon devet godina vraća Silvio Ivandija
Pogledaj originalni članak

"Sila se budi", naziv je Spielbergova filma iz franšize "Ratovi zvijezda". Isti naslov mogli bismo vrlo lako primijeniti i na aktualnu situaciju u ženskom rukometnom klubu Lokomotiva. Nakon izuzetno slabe sezone u kojoj je Lokomotiva osvojila drugo mjesto s čak devet bodova manje od prve Podravka Vegete, u kubu su napravili veliki zaokret.

– Ne samo što smo u prvenstvu dvaput uvjerljivo izgubili od Podravka Vegete, još više bole porazi od Rudara i Dalmatinke, a da ne govorim o katastrofalnom nastupu u finalu kupa gdje smo izgubili s 19 pogodaka razlike. Odlučili smo se "probuditi". Tako će na klupu sjesti iskusni trener Silvio Ivandija koji je već bio kod nas 2016. Tko zna, možda bi Ivandija tada ostao i dulje da ga Zagreb nije angažirao sezonu poslije. U klub se vraćaju i sestre Posavec, Paola i Stela, a iz Poljske nam se vraća sjajna vratarka Antonia Mamić. No, to nije sve. Iz rumunjske lige stiže Slovakinja Tatiana Šutranova, a iz Željezničara Inđija dolazi Dunja Tabak, obje lijeve vanjske pucačice – rekla je Klaudija Bubalo, direktorica kluba.

Ima tu još nekih želja za koje u klubu vjeruju da će se realizirati. Prije svega to je dolazak Žane Bulatović, kružne napadačice iz Osijeka, te Tare Đelekovčan, srednje i lijeve vanjske iz varaždinske Koke.

– Već sam radio u klubu pa otprilike znam što me čeka. Uostalom, posljednjih 15 godina pratim sve što se događa u Crnatkovoj. Gotovo na dnevnoj bazi vodim rukometne razgovore s Klaudijom i Markom Bubalom. Sestre Posavec trenirao sam u prvom mandatu, a Tenu Japundžu u juniorskoj reprezentaciji. Krenut ćemo ozbiljno i naravno da nije tajna da sanjamo barem jedan trofej sljedeće sezone. S pripremama počinjemo 21. srpnja, a želimo ostvariti plasman u skupinu Europske lige. Uključujemo se u trećem pretkolu i nadam se prolasku – rekao je Ivandija.

Što se tiče odlazaka, sigurno je da klub napuštaju Lea Zetović i Mela Mehmedović. Upitno je što će biti s dvije juniorske reprezentativke, Ivanom Fratnik i Veronikom Babarom. Naime, njih dvije dobile su izdašne ponude Podravka Vegete, ali imaju ugovore s Lokomotivom do 2027. godine. Vedran Krkač trenutačno je na pripremama s juniorskom reprezentacijom, a postoji mogućnost da ostane u kubu kao šef omladinskog pogona.

Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.