EUROLIGA Porazi Real Madrida i Barcelone, Maccabi se spasio u završnici

Planinić presudio Realu u Madridu

06.11.2008.
u 23:58

Tricom Marcusa Browna košarkaši Maccabija su došli do produžetka u kojem su na kraju pobijedili francuski Le Mans 82-80. Bila je to posljednja utakmica skupine A Eurolige, gdje nastupa i Cibona.

David Bluthenthal, dugogodišnji košarkaš Maccabija, koji je ove sezone preselio baš u Le Mans, stvarao je velike probleme svom bivšem klubu, te je bio glavni razlog što su Francuzi većinu utakmice vodili.

No, u završnici je Maccabi stigao do produžetka, a koš odluke za pobjedu postigao je Arroyo. Le Mans je imao posljednju šansu kroz tricu Spencera koja nije prošla kroz domaći koš.

Najbolji je kod Maccabija bio dvojac Arroyjo - Fischer. Prvi je postigao 19 poena, uz 7 skokova i 5 asistencija. D'or Fischer je postigao 20 poena uz sedam skokova. Bluthenthal je, pak, na drugoj strani ubacio 23 poena uz tricu 5-8. Uhvatio je i 6 lopti.

Joventut je bez Rickyja Rubija daleko slabija momčad, a to je iskoristio i Fenerbahçe koji je slavio u Badaloni 70-67. Do pobjede ih je vodio Emir Preldžič koji je odlično odigrao završnicu (dva ključna slobodna bacanja), a ukupno je postigao 15 poena uz 7 skokova. Gordan Giriček ponovno nije ulazio u igru za Fenerbahçe.

Rimska Lottomatica, sastav kojeg vodi Jasmin Repeša, je nanijela Union Olimpiji i treći poraz. Slavili su u Ljubljani 78-67. Najbolji su na parketu bili Slovenci u dresu Rimljana. Sani Bečirovič je postigao 23 poena uz 7 skokova i 6 asistencija. Primož Brezec je dodao 10 koševa.

Kod Ljubljančana je hrvatski košarkaš Damjan Rudež za 24 minute postigao 5 poena (1-2 šut za dva i tri poena) uz tri skoka.

Moskovski CSKA se vratio na mjesto sreće. Gostovali su u Madridu u utakmici 3. kola Eurolige i pobijedili 58-54. Na istom mjestu su prošle sezone postali prvaci Europe.

Premda su morali igrati bez Holdena i Smodiša, Moskovljani su skoro cijelo vrijeme vodili protiv Reala u utakmici malih brojki. Žestoka obrana se igrala od prve minute, a najbolji prikaz što se događalo u Vistalegre dvorani je rezultat nakon prvih deset minuta: bilo je 11-10 za CSKA.

Najbolji igrač na parketu bio je hrvatski reprezentativac Zoran Planinić koji je ovog ljeta iz ACB lige (TAU Ceramice) preselio kod Ettorea Messine u Moskvu. Planinić je za 31 minutu na parketu postigao 13 poena (prvi strijelac utakmice), a imao je i 7 skokova, te po jednu asistenciju, ukradenu loptu i blokadu.

Za dva poena je gađao 1-3, za tri poena je bio sigurniji (3-5), a sa linije slobodnih bacanja 2-6.

Nakon što je Real otišao na odmor s prednošću 28-23 (!?), u nastavku je CSKA pozitivnom serijom preokrenuo rezultat i prednost čuvao do samog kraja. Marko Tomas nije bio u kadru madridske momčadi gdje su bolji od ostalih bili Felipe Reyes i Alex Mumbru sa po 10 poena.

I druga španjolska momčad je u četvrtak poražena. Barcelona je gostovala u Sieni gdje je Montepaschi pobijedio 71-61. Utakmica je odlučena u zadnjih deset minuta koje je domaćin dobio s uvjerljivih 26-10.

Henry Domercant je ubacio 19 poena za Sienu. Kšištof Lavrinovič je dodao 12 uz sedam skokova, dok je Romain Sato ubacio 11. Kod Barcelone je odličan bio Ersan Ilyasova sa 14 poena i 10 skokova. To je njegov drugi double-double učinak u tri dosadašnja kola.

Euroliga, 3. kolo:

Skupina A
Cibona - Olympiacos 85-76
Maccabi - Le Mans 82-80 (nakon produžetka)
Air Avellino - Unicaja 72-70

Redoslijed: 1. Cibona 3-0, 2. Olympiacos 2-1, 3. Maccabi 2-1, 4. Unicaja 1-2, 5. Air Avellino 1-2, 6. Le Mans 0-3

Skupina B
Montepaschi Siena - Barelona 71-61

Redoslijed: 1. Montepaschi Siena 3-0, 2. Barcelona 2-1, 3. Prokom 2-1, 4. Panathinaikos 2-1, 5. Žalgiris 0-3, 6. Nancy 0-3

Skupina C
Union Olimpija - Lottomatica Roma 67-78
Joventut - Fenerbahçe 67-70

Redoslijed: 1. TAU Ceramica 3-0, 2. Lottomatica 2-1, 3. Fenerbahçe 2-1, 4. Joventut 1-2, 5. ALBA 1-2, 6. Union Olimpija 0-3

Skupina D
Real Madrid - CSKA 54-58

Redoslijed: 1. CSKA 3-0, 2. Partizan 2-1, 3. Efes Pilsen 2-1, 4. Real 1-2, 5. Panionios 1-2, 6. AJ Milano 0-3

ISTRAŽUJEMO

Kako početi investirati i planirati mirovnu? Evo zašto o tome trebate razmišljati već u dvadesetima

Rano počnite planirati mirovinu, pametno birajte investicije i budite dosljedni u svojim financijskim odlukama kako biste uživali u financijski stabilnijoj budućnosti, poručuju financijski stručnjaci i savjetuju početi sa štednjom već od prvog zaposlenja. Međutim, kako početi investirati i planirati mirovinu kada nam se teško uopće zamisliti u budućnosti, pogotovo ako smo tek u dvadesetima?