ODLUČENO JE

Petra Marčinko posljednja dobila pozivnicu za WTA turnir u Makarskoj

Foto
Petra Marčinko posljednja dobila pozivnicu za WTA turnir u Makarskoj
15.05.2026.
u 14:45
Hrvatski tenis imat će u Makarskoj čak pet svojih predstavnica
Pogledaj originalni članak

Posljednja pozivnica ide Petri Marčinko i time su sve četiri pozivnice za glavni turnir WTA Makarska Opena hosted by Valamar završile kod hrvatskih tenisačica! A tu priča još nije gotova. U igri je još jedna pozivnica za parove, kao i dvije za kvalifikacije. Po jedna od pozivnica sigurno će ići hrvatskim tenisačicama - za kvalifikacije Lei Bošković, a za parove Teni Lukas i ovogodišnjoj pobjednici prvog WTA Dubrovnik Opena, Španjolki Andrei Lázaro García.

Tako će hrvatski tenis imati čak pet svojih predstavnica na najvećoj domaćoj sportskoj pozornici. Uz Marčinko, Lukas i Bošković, tu su Konjuh i Ćirić Bagarić. U posljednjih deset godina, otkako je Lukas na čelu turnira, podijeljeno je više od 60 pozivnica hrvatskim tenisačicama. Mnogima od njih upravo su ti nastupi donijeli ključne WTA bodove, velike pobjede i proboj prema svjetskom vrhu. Ljubitelji tenisa još se sjećaju 2016. i povratka Petre Martić u TOP 100. Nakon izazovnog razdoblja upravo je bolski turnir bio početak njezina velikog povratka. Lukas joj je uručio pozivnicu, uhvatila je zalet i sa Švicarkom Xenijom Knoll osvojila naslov u parovima na premijernom izdanju WTA Bol Opena.

Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.