Posljednja pozivnica ide Petri Marčinko i time su sve četiri pozivnice za glavni turnir WTA Makarska Opena hosted by Valamar završile kod hrvatskih tenisačica! A tu priča još nije gotova. U igri je još jedna pozivnica za parove, kao i dvije za kvalifikacije. Po jedna od pozivnica sigurno će ići hrvatskim tenisačicama - za kvalifikacije Lei Bošković, a za parove Teni Lukas i ovogodišnjoj pobjednici prvog WTA Dubrovnik Opena, Španjolki Andrei Lázaro García.
Tako će hrvatski tenis imati čak pet svojih predstavnica na najvećoj domaćoj sportskoj pozornici. Uz Marčinko, Lukas i Bošković, tu su Konjuh i Ćirić Bagarić. U posljednjih deset godina, otkako je Lukas na čelu turnira, podijeljeno je više od 60 pozivnica hrvatskim tenisačicama. Mnogima od njih upravo su ti nastupi donijeli ključne WTA bodove, velike pobjede i proboj prema svjetskom vrhu. Ljubitelji tenisa još se sjećaju 2016. i povratka Petre Martić u TOP 100. Nakon izazovnog razdoblja upravo je bolski turnir bio početak njezina velikog povratka. Lukas joj je uručio pozivnicu, uhvatila je zalet i sa Švicarkom Xenijom Knoll osvojila naslov u parovima na premijernom izdanju WTA Bol Opena.