Nakon 15 kvalifikacijskih turnira iznimno uspješne sezone BEKO BASKET TOURA ove subote u Rijeci se održao završni Masters najboljih hrvatskih 3x3 ekipa. Natjecanje se odvijalo u dvije grupe, najboljeplasirana ekipa iz svake išla je direktno u polufinale dok su drugo i trećeplasirane igrale četvrtfinale.
U grupi A dominirala je Cedevita Statist (Hrvoje Marin, Toni Vitali, Duje Kaliterna, Toni Mindoljević) s vrlo sigurnim pobjedama u svim utakmicama. Drugoplasirana je bila Fišer grupa iz Rijeke, a trećeplasirani zadarski Pulestri. U grupi B General Vasilije Mitu (Igor Musulin, Željko Palavra, Ivan Kovačević, Ivica Cvitanović) osvojio je prvo mjesto s četiri teške pobjede.
Za drugo mjesto zadarski The Billy Boyzi u odlučujućoj su utakmici bili bolji od Pain & Gain 22:15, a za treće su iskusni dečki iz Ekipe za očevid pobijedili Gladijatore 21:11. U prvom četvrtfinalu Ekipa za očevid (Mario Novak, Matija Novak, Manuel Novak, Nikola Novak) u vrlo neizvjesnoj utakmici nadigrala je Fišer grupu 21:19. Drugo četvrtfinale uvjerljivo su pobijedili Pulestri sa 18:10 protiv The Billy Boyza.
Uslijedila je fenomenalna završnica turnira. Pulestri (Jurica Dražović, Zvonimir Baričević, Ivan Bulić, Toni Ivičić) su u polufinalu igrali protive Cedevite Statist i vrlo dobro ušli u utakmicu. Splićani su se polako vratili u igru tricama Mindoljevića i došli do 19:14 ali nisu uspjeli zatvoriti utakmicu. Kod 20:20 Hrvoje Marin presuđuje pobjednika slobodnim bacanjem za ulazak u finale.
U drugom polufinalu još jedna dramatična utakmica u kojoj je General Vasilije Mitu na kraju kod 18:18 ostao s dva igrača. Fenomenalni šuter Željko Palavra zabija prvo tricu za 20:18 a nakon nekoliko neuspješnih pokušaja Marija Novaka i dvicu za veliko slavlje i 21:18. Utakmicu dostojnu finala prvenstva Hrvatske igrali su stari poznanici s brojnih turnira iz prijašnjih sezona.
Odlična utakmica Željka Palavre i Igora Musulina na vanjskim pozicijama donijela je ekipi General Vasilije Mitu pobjedu 21:19 protiv Cedevite Statist za koju je najbolje odigrao Duje Kaliterna. Kao pobjednici BEKO BASKET TOURA General Vasilije Mitu izborili su nastup na FIBA WORLD TOURU koji će se 30. i 31. kolovoza održati u Lausanni (Švicarska).
Najbolji u Hrvatskoj je General Vasilije Mitu
FOTO Ante Kostelić izgradio je raj na Zemlji gdje su rasli Janica i Ivica: 'Ovo ne bih prodao ni za 20 mil. €'
U toj izoliranoj uvali Kostelić je stvarao psihomotoričke temelje svoje djece, Janice i Ivice koji su napravili nevjerojatne skijaške karijere. Na Mljetu su trčali po kamenitim obroncima i skakali sa stijena u more, učeći kako pobijediti strah i održati ravnotežu. Vještine su to koje su kasnije prenosili na najopasnije skijaške staze svijeta.
FOTO Atraktivna Rina je bila zvijezda Big Brothera, no kada je bila na vrhuncu slave povukla se iz javnosti
Atraktivna, temperamentna i uvijek spremna izreći svoje mišljenje, Rina je svojim živahnim karakterom i oštrim jezikom unosila dinamiku u kuću, redovito izazivajući reakcije među sustanarima
FOTO Velika fotogalerija: Prošlo je pet godina od razornog potresa na Banovini
Evo koje jelo je Hrvatima apsolutni simbol tradicije
Proteini su IN, a evo zašto bi trebali biti i na vašem jelovniku
Na unos proteina ne bi samo trebali paziti sportaši i rekreativci koji žele biti u formi i fit. Ovi makronutrijenti važni su za gotovo sve funkcije našega tijela.