Katastrofa Liverpoola

Na Anfieldu održan hitan sastanak, poznata sudbina Arnea Slota. Sprema se povratak legende!

Foto: Jason Cairnduff/REUTERS
UEFA Champions League - Liverpool v PSV Eindhoven
Foto: Phil Noble/REUTERS
UEFA Champions League - Liverpool v PSV Eindhoven
Foto: Phil Noble/REUTERS
UEFA Champions League - Liverpool v PSV Eindhoven
Foto: Phil Noble/REUTERS
UEFA Champions League - Liverpool v PSV Eindhoven
27.11.2025.
u 12:20
Liverpool se ove sezone nalazi u vrlo lošoj formi, a dokaz tome je i sinoćnji težak poraz na Anfieldu od PSV-a (1:4) u susretu Lige prvaka. Engleski mediji pišu da je nakon utakmice održan hitan sastanak čelnih ljudi kluba te da je donesena odluka o sudbini trenera Arnea Slota.
Pogledaj originalni članak

Redsi su prošle sezone igrali odlično otkako je Slot preuzeo momčad od Jürgena Kloppa, a iako su ovog ljeta značajno pojačali sastav te potrošili 400 milijuna eura, rezultati su daleko ispod očekivanja. Ovakva kriza na Anfieldu ne pamti se godinama, a da stvari idu potpuno nizbrdo pokazala je i sinoćnja utakmica u kojoj je PSV slavio uvjerljivih 4:1 u petom kolu Lige prvaka.

Iako je Liverpool bio apsolutni favorit, Nizozemci su na kraju šokirali domaće i postigli čak četiri pogotka. Za PSV su zabili Perišić, Til te dvaput Driouesch, dok je jedini strijelac za Liverpool bio Szoboszlai. Nakon poraza ponovno su se aktualizirale priče o tome hoće li Slot dobiti otkaz i trebaju li klupski čelnici reagirati dok još nije kasno kako bi spasili sezonu.

Engleski mediji pišu da je na Anfieldu sinoć održan hitan sastanak na kojem je Slot bio glavna tema razgovora. Kako navodi Telegraph, čelnici su mu pružili podršku unatoč teškom porazu, ali su mu postavili i ultimatum — mora okrenuti situaciju u svoju korist, a ako to ne uspije, vrlo je vjerojatno da će dobiti otkaz. Slot je navodno dobio rok od sljedeće tri utakmice u kojima Liverpool ne smije posrnuti. Ako želi ostati na Anfieldu, momčad mora osvojiti maksimalnih devet bodova.

Čelnici zasad ne žele smjenjivati Slota nakon sinoćnjeg poraza i voljni su mu dati još jednu priliku, ali ako ju ne iskoristi, više mu neće biti spasa. Koliko je Liverpool u krizi najbolje pokazuje podatak da im je ovo bio čak deveti poraz u posljednjih 12 utakmica. Najveća želja navijača Redsa i dalje je povratak Jürgena Kloppa na klupu, no teško je očekivati da će se to dogoditi.

Ipak, čelnici kluba već su stupili u kontakt s Kloppom kako bi provjerili postoji li ikakva mogućnost njegova povratka, a navodno su spremni prihvatiti i opciju da preuzme momčad privremeno, bez dugoročnog ugovora. Inače, tri ključne utakmice za Slota igrat će se u razmaku od samo tjedan dana. Liverpool u nedjelju gostuje kod West Hama, zatim 3. prosinca dočekuje Sunderland, a treću utakmicu igra 6. prosinca kada gostuje u Leedsu.

Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 1

NE
Nemanadimak
14:01 27.11.2025.

Igraci ga oce mijenjati i nisu zadovoljni sa njime. Nema mu spasa. Ovakva ekipa ne moze igrati ovako lose. Ono igranje ruke je bilo direkt i namjerno od strane Van dijka.