NLB liga 17. kolo

Mravi na 'mišiće' pobijedili FMP, Zadar uvjerljiv

19.01.2010.
u 21:06
U utorak su odigrane prve tri utakmice 17. kola regionalne košarkaške NLB lige, a nastupile su i dvije hrvatske momčadi. Obje su upisale nove pobjede

Zagreb je u Trnskom svladao FMP 90-81, dok je Zadar kao domaćin bio bolji od Širokog 88-65. Time su i Zagreb i Zadar ostali u samom vrhu ljestvice.

Na 'škrge' su mravi disali nakon što su sa 90:81 svladali neugodni FMP u prvoj utakmici posttomićevske ere u Trnskom.

Damir Mulaomerović je osjetio da zbog iskustva mora 'povući' i upravo je to i napravio ubacivši 35 poena (slobodna bacanja 19/22).

- Bili smo pod pritiskom jer nismo znali kako ćemo reagirati bez Tomića. Osjetilo se u svakom segmentu da nam nedostaje, a dodatni problem nam je bio umor nakon teške utakmice protiv Crvene zvezde. FMP je neugodna ekipa, zna se da imaju dobru školu košarke, ali su bili prenervozni - rekao je Zagrebov razigravač valjda tako opravdavajući omjer slobodnih bacanja 47-10.

Gostima nije pomogao niti odličan šut (trice 11/19) i debi iskusnog Stefanovića (14 poena), jer osim Mule, Zagreb je imao i Luku Žorića (20 poena, 11 skokova). Upravo je taj dvojac napravio najveći dio posla za povratak iz minusa od pet koševa (58:63, 27. minuta) do plus 12 (90:78) u posljednjoj minuti susreta.

Zadar je daleko lakše izašao na kraj s Širokim kojeg je pobijedio 88-65. Svi su zadarski košarkaši dobili sličnu minutažu, a tercet najboljih je bio: Tomislav Ružić (16 poena i pet skokova), Hrvoje Perić (14 poena i šest ukradenih lopti) i Rok Stipčević (14 poena i pet asistencija).

Da su veliki pobjednici, pokazali su još jednom košarkaši Partizana. Došli su do dvanaeste pobjede u sezoni tako što su slavili u Vršcu kod Hemofarma 91-90. A, pobijedio je Partizan makar je u zadnju minutu ušao sa zaostatkom od sedam poena (88-81). Tricu za pobjedu, u posljednjem napadu, postigao je Petar Božić.

Rašić i McCalebb su sa po 18 poena bili najbolji kod beogradske momčadi.

NLB liga, 17. kolo:

Zagreb - FMP 90-81

Zadar - Široki 88-65

Hemofarm - Partizan 90-91

Redoslijed: 1. Cibona 13-3 (-1), 2. Partizan 12-5, 3. Zagreb 11-6, 4. Zadar 11-6, 5. Hemofarm 10-6 (-1)..., 9. Cedevita 7-9 (-1)...