Vaterpolo

Mornar pobijedio Crvenu zvezdu, Japanac zabio za pobjedu

06.12.2014.
u 21:15
Pljesak je trajao minutu-dvije, nezaboravan je to bio detalj, Shiga je zabio gol sezone. Kačić je u posljednjoj minuti imao dvije senzacionalne obrane

Prava rovovska bitka zbivala se u Poljudu, na kraju je Mornar Brodospas u 9. kolu Triglav regionalne lige pobijedio Crvenu Zvezdu sa 8:7 (2:1, 0:2, 3:3, 3:1). Od samog početka u bazenu se pjenilo, voda je ključala kao da je sto stupnjeva. Na dva metra nije se moglo disati, Mornar je na sve načine pokušavao, ali na vratima Crvene Zvezde bio je Denis Šefik, svjetski strah i trepet za sve napadače.

Na kraju je skupio dvanaest obrana, nadmudrivanje s igračima Mornara trajalo je tijekom cijele utakmice. Dugo je za najljepši potez dvoboja figurirao gol iz 18. minute kada je Jerko Marinić-Kragić s krila lobovao Šefika. Ništa lošiji nije bio ni onaj u 27. minuti kada je Marini-Kragić iz daljine probušio vratara Beograđana. Ni Miro Kačić nije bio ništa lošiji od Šefika, branio je čudesno, tjerao u očaj beogradske vaterpoliste. Kačić je sakupio 17 obrana, nadvisio Šefika. Igralo se gol za gol, malo je vodio Mornar, malo C. Zvezda, a u posljednje četiri minute ušlo se sa 7:7.

A onda je Shiga dignuo na noge cijeli bazen. Japanac je primio dugo dodavanje od Kačića, okrenuo se i Šefiku zabio "kroz glavu" za vodstvo Mornara od 8:7. Pljesak je trajao minutu-dvije, nezaboravan je to bio detalj, Shiga je zabio gol sezone. Kačić je u posljednjoj minuti imao dvije senzacionalne obrane, Mornar je u posljednjih 46 sekundi ušao s igračem više. Trener Vrdoljak zatražio je "time-out". Napad odluke šutnuo je Kragić, Šefik obranio, Beograđani su krenuli po poravnjanje, ali udarac Strahinje Rašovića šest sekundi prije kraja skinuo je Kačić. Bila je to njegova sedamnaesta obrana, vratar Mornara imao je čarobnu večer