LIGA UEFE

Modrić zabio prvijenac za Tottenham, Dinamo ispao

18.12.2008.
u 23:33

Rasplet u Dinamovoj, D skupini nogometne Lige UEFA-e donio je, uz od ranije sigurnom Udineseu, plasman u 1/16 finala Tottenhamu i NEC Nijmegenu.

Modrić zabio prvijenac Pletikosi, plavi ispali

Spartak Stipe Pletikose tako je ispao najveći gubitnik posljednjega, petog kola natjecanja. Iznimno je za to zaslužan hrvatski veznjak Tottenhama Luka Modrić, koji je smanjio 2-0 vodstvo Moskovljana na White Hart Laneu iz prvog poluvremena golom u 67. minuti utakmice. Na konačnih je 2-2 postavio Huddlestone sedam minuta kasnije.

Bilo je to posve zasluženo, jer Englezi su bili bolja momčad na travnjaku. Dominirali su cijelo vrijeme utakmice uputivši čak 19 udaraca prema hrvatskom vrataru gostiju. Pletikosa je obranio osam udaraca.

Modrić je zabio sa sedam metara prizmenim poluvolejem na dodavanje Aarona Lennona u 67. minuti. Njegov je to prvi gol za Tottenham u službenoj utakmici.

Druga se nepovoljna situacija za Spartak odigrala u Nijmegenu, gdje su Nizozemci u posljednjih 15 minuta utakmice zabili dva gola ležernom Udineseu i slavili 2-0 pobjedu. Strijelci su bili John u 75. i Van Beukering u 78. minuti. Nizozemska je momčad, koja je u natjecanje startala maksimirskim porazom od Dinama 3-2, tako izborila europsko proljeće s dva boda viška pred Rusima.

Neočekivani se rasplet dogodio i u C skupini. Dok je Stuttgart na svom Gottlieb Daimler stadionu još koliko-toliko očekivano s 3-0 porazio nemotivirani belgijski Standard, koji je proljeće u Kupu UEFA-e osigurao već ranije, Sampdoria je na svom Luigi Ferraris stadionu pobijedila Sevillu 1-0 i time dvostruke pobjednike natjecanja (2006. i 2007. godine) ostavila na četvrtom mjestu, nedovoljnom za europsko proljeće.

Gol koji je Đenovljane ugurao u 1/16 finala zabio je Bottinelli u 75. minuti. Iz slobodnog mu je udarca asistirao Reto Ziegler.