ŽAPCI BEZ BODOVA

Mladost nastup u Ligi prvaka otvorila porazom u Budimpešti

09.10.2019.
u 21:58
Momčad iz Budimpešte su do pobjede predvodili Andrija Prlainović sa četiri, te Nemanja Ubović s tri gola. Kod Mladosti su najefikasniji bili Lovre Miloš i Miloš Ćuk sa po tri gola.

Vaterpolisti zagrebačke Mladosti otvorili su nastup u Ligi prvaka porazom u Budimpešti od OSC-a sa 10-13 (1-3, 2-3, 5-4, 2-3).

Mađari su daleko bolje ušli u utakmicu i nakon što su poveli sa 4-1 bilo je jasno kako će 'žapci' teško do bodova.

OSC je na poluvremenu vodio 6-3, a na koncu treće dionice s dva gola razlike (10-8). Kada je domaćin tri minute prije kraja pobjegao na +4 (13-9) sve je bilo jasno.

U drugom kolu Mladost će na plivalištu uz Savu 19. listopada ugostiti Dinamo Tbilisi.

Preostala dva hrvatska predstavnika u Ligi prvaka, Jug AO i splitski Jadran već su odradili svoje utakmice u skupini A.

Jug AO je u utorak na gostovanju kod Jadrana iz Herceg Novog pobijedio sa 12-7 (1-1, 3-1, 3-2, 5-3). Tri gola za dubrovački sastav postigao je Danil Merkulov, a po dva su dodali Loren Fatović, Alexandros Papanastasiou i Paulo Obradović, dok su dvostruki strijelci za crnogorsku momčad bili Bušan Baničević i Vladan Spaić.

U ponedjeljak je u ovoj skupini splitski Jadran izgubio na svom terenu od Olympiacosa sa 8-17 (2-5, 5-4, 0-4, 1-4).

Goste su do uvjerljive pobjede predvodili Konstantinos Genidounias sa četiri gola i naš Maro Joković s tri gola, dok je Ivan Buljubašić zabio dva pogotka. Kod Jadrana najefikasniji su bili Antonio Dužević s tri, te Ivan Domagoj Zović i Zvonimir Burić sa po dva gola, dok je Mate Anić sakupio 10 obrana.