ČEKA SE ODLUKA

Mateo Kovačić je na prekretnici. Čini se da se njegova situacija mijenja, evo što se događa

Foto: Icon Sport/PIXSELL
Mateo Kovačić je na prekretnici. Čini se da se njegova situacija mijenja, evo što se događa
29.05.2025.
u 16:54
Iako su ga mnogi već vidjeli na izlaznim vratima Etihada, Mateo Kovačić je preokrenuo situaciju u svoju korist. Hrvatski reprezentativni veznjak trebao bi i sljedeće sezone nositi dres Manchester Cityja, potvrdili su engleski mediji
Pogledaj originalni članak

Engleski mediji su prije samo nekoliko mjeseci bili puni napisa o odlasku Matea Kovačića iz redova engleskog prvaka, Manchester Cityja. Činilo se kako je sezona., iako osobno statistički solidna za hrvatskog veznjaka, za klub bila razočaravajuća, što je potaknulo glasine o njegovom mogućem transferu. Navodno je Kovačić čak dobio i "zeleno svjetlo" za pronalazak nove sredine, a kao potencijalne destinacije spominjale su se ponude iz Španjolske i Turske, što je dodatno podgrijavalo atmosferu neizvjesnosti oko njegove budućnosti na Etihadu. Mnogi su analitičari njegov odlazak smatrali riješenom stvari, pogotovo nakon što City nije uspio doći do niti jednog trofeja.

Međutim, nogomet je još jednom pokazao svoju nepredvidljivost. Prema najnovijim informacijama koje stižu s Otoka, posebno od strane uglednog Manchester Evening Newsa, situacija se drastično promijenila. Pep Guardiola, strateg Cityja, sada navodno ozbiljno računa na Kovačića za nadolazeću sezonu. Ovaj preokret dolazi kao iznenađenje za mnoge, a spomenuti medij čak navodi kako je jedan od razloga za Guardiolinu promjenu mišljenja i činjenica da je Kevin De Bruyne napustio klub. To Kovačiću otvara prostor da postane još važniji u veznom redu i doprinese novim uspjesima.

Unatoč turbulentnoj sezoni za klub, Kovačić je osobno imao vrlo dobru godinu. Odigrao je čak 42 utakmice u svim natjecanjima, postigavši pritom 7 golova i upisavši 3 asistencije. To je značajan napredak u odnosu na sezonu ranije kada je u 46 nastupa zabilježio 3 pogotka i 1 asistenciju. Njegov doprinos prepoznao je i nogometni portal Goal.com, koji ga je u svojoj analizi sezone svrstao na visoko 5. mjesto najboljih igrača Manchester Cityja. Ova statistika i priznanja pokazuju njegovu konstantnost u Guardiolinoj momčadi.

Ovaj preokret u statusu Matea Kovačića još je značajniji kada se uzme u obzir da za njegove usluge nije nedostajalo interesa. Prema ranijim informacijama, nekoliko klubova iz Europe i Saudijske Arabije pokazalo je želju da ga angažira. Među zainteresiranima su se isticali španjolski velikan Atlético Madrid te bogati Al Nassr iz Saudijske Arabije. Također, spominjao se i interes tri neimenovana premierligaška kluba, što svjedoči o Kovačićevom ugledu na nogometnom tržištu. Manchester City je, prema tim navodima, bio spreman razmotriti ponude u rasponu od 30 do 40 milijuna eura za njegov transfer. Čak se u medijima pojavilo i ime potencijalne zamjene za hrvatskog veznjaka – Edersona iz Atalante, što sugerira da su na Etihadu ozbiljno razmatrali opciju njegovog odlaska. Ostanak Kovačića stoga predstavlja ili promjenu klupske strategije ili Guardiolinu odluku da zadrži provjerenog igrača.

Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.