Ludnica na Ettihadu: Agüero u nadoknadi pogodio za spas Manchester Cityja!

Manchester City - Bayern
25.11.2014.
u 23:15
Agüero je zabio hat-trick, ali i 11 golova u 11 nastupa u Ligi prvaka od starta prošle sezone!

Manchester City, čini se, mogao bi konačno dočekati drugi krug Lige prvaka. U zadnja četiri nastupa čak su tri puta završavali utrku po grupama, a činilo se, barem do 85. minute, da će takav scenarij biti i nakon utakmice protiv Bayerna. No na kraju su zahvaljujući čudesnom Agüeru slavili 3:2.

A počelo je - šokantno po Bavarce. Penalom i crvenim kartonom. Benatia je u 20. minuti napravio oštar prekršaj u 16-ercu i zasluženo je "pocrvenio", a Agüero je bio precizan s 11 metara.

Xavi Alonso je posljednji put zabio u Ligi prvaka prije pet i pol godina, no u 40. minuti, na svoj 33. rođendan, prekinuo je crni niz. Za potpuni šok domaćina pobrinuo se Poljak Lewandowski koji u 45. minuti zabija za potpuni preokret.

U drugom poluvremenu činilo se, iako s igračem više, da City nema formulu protiv Bavaraca. No nakon što je Alonso u 85. minuti napravio prvu pogrešku u utakmici, prepustio loptu Jovetiću, a koji je sjajno asistirao Agüeru, sve se preokrenulo. S još jednim golom, gotovo na identičan način, Argentinac je pokopao minhensku momčad.

>>Izvještaj utakmice i statistiku pročitajte na portalu Goal.com

U prvom je kolu Lige prvaka Bayern slavio 1:0 u 90. minuti pogotkom Boatenga.

Za City su tako konačno stigle sjajne vijesti, čini se da bi mogli preživjeti u Ligi prvaka. Ipak, imaju razloga za zabrinutost, City je u svakoj od devet utakmica (a od posljednjih 12) primio najmanje dva gola.

Na ruku Englezima ipak ide to što su CSKA i Roma odigrali 1:1 pa će se sve odlučiti u zadnjem kolu.

Bayern je prvi sa 12 bodova, a potom slijede tri kluba sa pet bodova - Roma, City i CSKA Moskva.

>>Sve izvještaje večerašnjih utakmica Lige prvaka pročitajte na portalu Goal.com