Maestralni Slovenac pobijedio u Baskiji: 'Volim se utrkivati ovdje'

05.04.2021.
u 19:34
Sad je ostvario 51. pobjedu u karijeri, a 12. u hronometeru.

Slovenac Primož Roglič (Jumbo-Visma) pobjednik je prve etape biciklističke utrke po Baskiji, 13.9 kilometara dugačkog kronometra sa startom i ciljem u Bilbaou.

Roglič je osvojio prvo mjesto prošavši dionicu za 17 minuta i 17 sekundi s prosječnom brzinom od 48.22 km / h. Drugi je s dvije sekunde zaostatka bio Amerikanac Brandon McNulty (UAE Team Emirates), dok je treće mjesto sa 18 sekundi zaostatka osvojio Danac Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma).

- Lijepo se vratiti. Jako sam zadovoljan predstavom. Kao i uvijek, bio je to specifičan kronometar u Baskiji. Ovdje sam ih već nekoliko dobio i stvarno se volim utrkivati u ovom dijelu zemlje. Izazov je bio vrlo zanimljiv - rekao je Roglič, pobjednik ove utrke 2018.

U utorak je na rasporedu druga etapa, 154.8 km od Zallea do Sestae, a utrka traje do subote 10. travnja.