KALE PRIJETIO REINI

Liverpool svladao Kalinićev Blackburn

28.02.2010.
u 18:13
Sunderland i Fulham podijelili su bodove odigravši 0:0 na Stadionu svjetlosti, a Liverpool je s 2:1 svladao Blackburna na svom Anfieldu u posljednjim utakmicama 28. kola engleskog nogometnog prvenstva.

Liverpool je pobjedom prekinuo post od dvije prvenstvene utakmice bez slavlja, ali i ponovno pokazao da ga na Anfieldu suparnici u posljednje vrijeme teško mogu i okrznuti, čak i ako, kao što je to bio slučaj u nedjelju, djeluju opasnije na terenu.

Bila im je ovo šesta uzastopna domaća pobjeda u Premiershipu, a do nje su došli pogocima Stevena Gerrarda i Fernanda Torresa.

U 20. je minuti Gerrard pogodio s lijeve strane na asistenciju Yossija Benayouna, a za pobjedu je precizan iz blizine bio španjolski napadač svojim trinaestim golom u sedamnaestoj prvenstvenoj utakmici.

Bilo je to u 44. minuti utakmice, odnosno četiri nakon što je gostujuća momčad poravnala rezultat. Za 1:1 precizan je s bijele točke bio Keith Andrews nakon što je najstrožu kaznu skrivio Jamie Carragher igrajući s tla rukom ispred Nikole Kalinića.

Hrvatski napadač Blackburna odigrao je dobar susret i to kroz svih 90 minuta. U nekoliko je navrata zaprijetio Pepeu Reini, a u 73. minuti i gurnuo loptu uz Reinu koja je možda i prošla crtu gola. Sudac Alan Wiley pritom ipak nije pokazao na centar igrališta.

Dvije minute nakon toga Kalinić je ponovno bio oči u oči s domaćim vratarom kada su žestoko naletjeli jedan na drugoga, a da ga sudar glavama nije uzdrmao dokazao je već u sljedećoj akciji kada je njegov pokušaj glavom sigurno obranio Reina.

Zbog prekršaja na Mascheranu Kalinić je javno opomenut u 56. minuti susreta.