Krstičević: Zašto Caktaš nije igrao? Meni trebaju junaci...

osijek-hajduk (1)
24.11.2012.
u 15:26
Očekivano, Anton Maglica dobio je porciju uvreda i zvižduka na svom prvom gostovanju u Gradskom vrtu nakon odlaska iz Osijeka.

Osijek i Hajduk podijelili su bodove u Gradskom vrtu 0:0. Splićani su nastavili niz bez primljenog pogotka, bijelo-plavi niz bez pobjede, a Mišo Krstičević loš skor sa Stankom Mršićem. Trener Hajduka i dalje nikako da dođe na zelenu granu s Mršićevim Osijekom – proljetos je izgubio, pa dva puta uzeo po bod.

Uz dosta trke, čvrsto... I ofanzivno slabo, uz rijetke naznake uzbuđenja. Tako su odigrali Osijek i Hajduk. Prijetnje po vratare bilo je tek u tragovima. Na prvi udarac u okvir vrata trebalo se načekati do 77. minute! Hereza bi bila reći da se i jedni i drugi nisu tražili tri boda, nešto i pokušavali. Želja nije bila upitna, no realizacija jeste. Akcije su uglavnom završavale pred obrambenim bedemom ispred kaznenog prostora ili bi napadači u konačnici loše odreagirali u situacijama kada su mogli nešto i napraviti. Pogodak je mogao pasti slučajno ili greškom suparničke obrane, a u takvoj je igri Hajduk bio nešto konkretniji i bliži pogotku – u 39. minuti nakon ubačaja, Smoje glavom pokušava izbaciti loptu, no ona pogađa Milića u potiljak i završava tik iznad grede, u 45. je, pak, Andrijašević promašio nemoguće nakon što je, poslije ubačaja Stojanovića, ostao sam na nebranjenoj lijevoj vratnici no očajno je reagirao. Osijek, pak, čak ni toliko nije napadački ponudio. Tek u 65. jedna je lopta "sjela" na okvir Hajdukovih vrata – Vrgočev pokušaj glavom nakon ubačaja Kvržića – i to je bilo sve ofanzivno vrijedno spomena u igri domaćina. Tražili su domaćini kazneni udarac u 85., a nakon što je Stojanović na zemlji igrao rukom. Ivan Bebek je samo odmahnuo rukom.

Očekivano, Anton Maglica dobio je porciju uvreda i zvižduka na svom prvom gostovanju u Gradskom vrtu nakon odlaska iz Osijeka. Srećom po njega, s loptom je rijetko bio u dodiru. Mladi napadač ljetos je, naime, isforsirao transfer odbijanjem treniranja. Uprava Osijeka ga je mogla ili kazniti ili prodati prije vremena i ispod cijene koju bi u perspektivi tražili. Na kraju su prihvatili 300.000 eura s Poljuda. Na novac su, doduše, još morali čekati neko vrijeme, no napokon je sjeo prije dva tjedna pa su svlačionici podijeljene dvije plaće.

Torcida je, pak, u 61. minuti nekoliko baklji ubacila na teren i na minutu i pol prekinula utakmicu.

Utakmica je imala samo jednu manu – nije bilo pogodaka – uskladili su izjave treneri Osijeka, Stanko Mršić i Hajduka, Mišo Krstičević.

- Bilo je obostrano puno želje i ritma. Imali smo mi neke svoje prilike, ali rezultat je ipak najrealniji. Stanko je moj prijatelj i ne smijem s njim ulaziti u svađu – kazao je Krstičević.

- Očekivali smo još i agresivniji Hajduk, ali mi nismo bili na razini. Ipak su nam najvažniji igrači odigrali prvu utakmicu nakon duže stanke – nadovezao se Mršić.

Hajdukov trener otvorio je, pak, još jednu temu na Poljudu. Na pitanje zašto nije bilo Caktaša ponudio je zanimljiv odgovor.

- To su naše interne stvari i to ćemo riješiti unutar kluba. Uostalom, znao sam da će ovo biti teška i tvrda utakmica koju samo junaci mogu odigrati, a on se tu baš ne snalazi – veli Krstičević.

Tekstualni prijenos utakmica pogledajte ispod.