KHL Medveščak Zagreb i dalje je aktivan u akcijama Zaklade za humano razminiranje «Hrvatska bez mina» s namjerom upozoravanja na opasnosti koje vrebaju od mina i minskih sumnjivih područja još uvijek prisutnih diljem Hrvatske.
Upravo je zbog toga igrač zagrebačkog KHL-a Medveščak Zagreb i ambasador Zaklade za humano razminiranje "Hrvatska bez mina" Ryan Kinasewich na najvećem hokejskom spektaklu Arena Ice Fever u Areni Zagreb poslao jasnu poruku da se problem mina tiče svih nas te da ga samo zajednički možemo riješiti i uspjeti doći do cilja, a to je “Hrvatska bez mina” do 2019. godine.
Naime, u hodnicima Arene Zagreb istaknuti su veliki uočljivi natpisi s upozorenjem o još uvijek prisutnom problemu mina u Hrvatskoj te humanitarnom broju Zaklade 060 800 070 kojim Ryan Kinasewich i zagrebački medvjedi pozivaju svoje navijače da im se pridruže u rješavanju ovoga problema.
– Na žalost problem mina u Hrvatskoj aktualan je već dugi niz godina i trebat će još puno vremena da se Hrvatska riješi minski sumnjivih područja. Vjerujem da zajedničkim akcijama možemo učiniti puno kako bismo smanjili broj žrtava te kako bi svojim djelovanjem upozorili na sve opasnosti koje mogu prouzročiti minski sumnjiva područja. Želja mi je da zajedno sa svojim suigračima i uz pomoć naših navijača pomognem u rješavanju ovog problema, da istaknemo kako se mine tiču svih nas bez obzira u kojem dijelu naše zemlje ovaj problem bio prisutan! – izjavio je Ryan Kinasewich, igrač KHL-a Medveščak Zagreb i ambasador zaklade “Hrvatska bez mina” pozivajući navijače i svu javnost na sudjelovanje u ovoj akciji. U Hrvatskoj je danas, kao posljedica Domovinskog rata, ostalo 775 četvornih kilometara minski sumnjivog prostora koji obuhvaća 12 županija zagađenih minama i neeksplodiranim ubojnim sredstvima. Mine u Hrvatskoj uzrokuju cijeli niz gospodarskih, ekoloških i sigurnosnih poremećaja jer su velike poljoprivredne površine, šume i dijelovi obala rijeka i danas nedostupni zbog miniranosti ili sumnje u njihovu miniranost, a upravo je brzina i učinkovitost čišćenja poljoprivrednih površina i nacionalnih parkova jedan od najvećih prioriteta na što upućuje i podatak da je od mina do danas stradala 1946 osoba, od čega 505 smrtno.
Svi koji se žele uključiti u akciju "Mine se tiču i nas" i podržati rad zaklade za humano razminiranje "Hrvatska bez mina" mogu nazvati humanitarni broj 060 800 070 i svojim pozivom i donacijom pomoći razminiranju minski sumnjivog područja.
Kinasewich vodi medvjede u borbi protiv mina
FOTO Pogledajte veliku galeriju s 25. Povorke ponosa: Tisuće ljudi izašle na ulice Zagreba
Uz Povorku ponosa, u Zagrebu se istodobno održava i Antunovski hod mladih, zbog čega su na snazi posebne prometne regulacije
FOTO Molitelji krunice ponovno ispunili Jelačić plac, evo s kakvim porukama su ih dočekali prosvjednici
Nakon molitve uslijedila je marijanska procesija ulicama Zagreba do Bazilike Srca Isusova, gdje je služena sveta misa
FOTO Ovakvu Lidiju Bačić još niste vidjeli! Polugola navukla tangice i rukavice, a pištolj je stavila na zavodljivo mjesto
Nitko nije očekivao povratak ovog trenda iz 90-ih: Vraća se "dejtanje" u autu
Jennifer Aniston ogolila dušu: 'Godinama sam mislila da nisam dovoljno pametna'
Prvo, čestitam hokejašima, posebno Ryanu K., a ostali dio na terenu, razminirati će oni, koji su te minirali! Na taj način će se iskupiti za nečasno djelo, koje su učinili! Već prije većina njih abolirana, biti opravdati se za ta nečasna djela! Dakle, na posao!