Kalinić zabio dva pogotka, a Dnipro izgubio

20.10.2012.
u 21:32
Poražen je također i kijevski Dinamo Ognjena Vukojevića i Nike Kranjčara

Nikola Kalinić bio je dvostruki strijelac, no na njegovu žalost - u porazu Dnjipra. U 12. kolu ukrajinskog prvenstva poraženi su u gostima kod Zorje sa 2:3, a naš reprezentativac bio je strijelac u 44. minuti za 1:1 te u 90. za konačan rezultat. Kale je odigrao cijeli susret, baš kao i Ivan Strinić koji je u 31. minuti zaradio žuti karton.

I Dinamo Kijev ostao je bez bodova u subotu. U domaćoj utakmici bolji od njih bio je Metalist iz Harkiva sa 3:1. Ognjen Vukojević odigrao je cijeli susret, a Niko Kranjčar ušao je u drugom poluvremenu.

Nakon 12. kola prvenstva u Ukrajini je vodeći Šahtar sa 36 bodova, slijedi Dnipro sa 24,  isto toliko ima i Dinamo Kijev, a Metalist je 4. sa 21 bodom...