Hajduk bez problema svladao Slaven Belupo na Poljudu

Hajduk - Slaven Belupo
17.09.2016.
u 20:56

U susretu 9. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka slavili protiv Slaven Belupa s 4-0 (1-0).

Splićani su lakše i uvjerljivije od očekivanoga pobijedili, za njih uvijek neugodni, sastav iz Koprivnice, koji je bolje počeo utakmicu i propustio tri izgledne prilike za vodstvo. U 37. minuti iz solo-prodora prvi gol je postigao Said Ahmed Said, a Ganac s talijanskom putovnicom je u 71. minuti postao junak utakmice sa svojim drugim golom. U 74. minuti na 3-0 povećava Ante Erceg, a na konačnih 4-0 Marko Futacs dvije minute prije kraja na asistenciju Franka Ohandze.

Hajduk je sa petom pobjedom ostao četvrti sa 17 bodova, tri manje od vodeće Rijeke, te dva boda manje od Dinama i Osijeka. Slaven Belupo je pao na šesto mjesto s 9 bodova.

Pred 6000 gledatelja na stadionu Poljud sudio je Jović iz Zagreba.

Strijelci: 1-0 Said (37), 2-0 Said (71), 3-0 Erceg (74), Futacs (88)