SUPERLIGA

Gol Rukavine u utakmici punoj nereda (video)

21.12.2008.
u 21:18

Nogometaši Panathinaikosa pobijedili su u dvoboju 15. kola grčkog prvenstva OFI-ja na Kreti 3-0. Posljednji je gol, u prvoj minuti nadoknade vremena, zabio Ante Rukavina.

Hrvatski je 22-ogodišnji napadač lijepo pogodio glavom na ubacivanje Ninisa s desne strane. Krasno je skočio i lijepo naciljao lijevi kut gola domaćih. Rukavinin je to četvrti prvenstveni gol u dresu atenskog kluba i šesti sveukupno, obzirom da je dva dodao u Kupu.

U igru je mladi Šibenčanin ušao u 70. minuti umjesto Petropoulosa, strijelaca prvog gola za momčad Henka Ten Catea. On je zabio u 52., a Salpingidis u 56. minuti. Pobjedu gostima omogućio je igrač domaćih Roubakis izravnim crvenim kartonom u 33. minuti igre.

Na početku drugog poluvremena igrači su morali prisilno u svlačionicu nakon što je netko na stadionu bacio suzavac. Izbili su neredi i fizički obračuni između navijača dvaju klubova, te navijača s policijom. Utakmica je bila prekinuta gotovo deset minuta, a nakon što su s rukama na nosu i ustima trčali u svlačionice, igrači su se vratili na teren odigrati utakmicu do kraja.

Nasilje, međutim, nije stalo na tribinama, obzirom da je sporadičnih obračuna bilo sve do kraja utakmice.

Hrvatski napadač OFI-ja Zdravko Popović igrao je u redovima domaćih do 64. minute kada je zamijenjen.

Olympiacos je istodobno na svom travnjaku pobijedio Thrasyvoulos 2-1.