U prvoj utakmici 15. kola HNL-a posljednji Vukovar 1991 i pretposljednji Osijek su u Vinkovcima igrali 2-2 (0-1). Osijek je dva puta vodio golovima Arnela Jakupovića (35) i Naila Omerovića (55), ali oba je puta poravnavao Alen Jurilj (53, 82).
Osijek i Vukovar 1991 sada imaju po 12 bodova, pet manje od osme Rijeke. Vodi Hajduk sa 29 bodova, jedan manje ima drugi Dinamo. Utakmicu u Vinkovcima. Veliki broj osječkih navijača pohodio je utakmicu u Vinkovcima, ali dosta njih je kasnilo na susret zbog 'prerevnih' redara i policije koji su očito pretjerivali prilikom pretresa navijača, a to se pogotovo odnosilo na ženu i djecu. Poznato je da Osijek i Cibalia imaju veliko rivalstvo, ali vinkovačka organizacija je očigledno pretjerala ovog puta, pa nije da im u goste dolazi Crvena zvezda...
- 500-tinjak navijača Osijeka, među kojima i dosta žene i djece, prošlo je teško maltretiranje od stane redara i policije na ulazu na južnu tribinu vinkovačkog stadiona. Doslovno su se svi morali izuvati, bosi stajati na ladnom betonu, a "sretnici" su odlazili u poseban policijski šator sa strane na još skidanja i alkotest. Oduzimane su čak i rukavice, šalovi buffovi, kape... Zbog svega je i dobar dio navijača ušao na tribinu debelo nakon početka utakmice. Hvala Vukovaru 1991 i vinkovačkoj policiji na ovakvom gostoprimstvu. Nadamo se da se nećemo opet jako dugo vidjeti - objavila je na Facebooku stranica NK Osijek 1947.
- Mi smo bili sa 4-godišnjim djetetom ... I mogu potvrditi da je stvarno bilo previše.....Čekanje vani na hladnoći sat vremena, izuvanje na 3 stupnja, ako su već vidjeli da stojimo zajedno, naravno da ja i suprug nećemo radit gluposti i cugat kada je on sa nama ali i suprug je išao "sa strane" i trajalo je toliko da je dijete vec počelo plakat na tribini gdje je tata..... Da ... Toliko o gostoprimstvu.... Al nisu Vukovarci krivi, kriva je organizacija u Vinkovcima - glasi jedan komentar.