BIATLON

Fak 36. u sprintu u Kontiolahtiju

13.03.2010.
u 16:21
Hrvatski biatlonac Jakov Fak zauzeo je u sprinterskoj utrci Svjetskog kupa na deset kilometara u finskom Kontiolahtiju 36. mjesto osvojivši time pet bodova.

Za pobjednikom, Rusom Ivanom Čerezovim (24:42.4), zaostao je minutu, 18 sekundi i osam desetinki. Odradio je ukupno dva kaznena kruga promašivši po jedan hitac u svakoj seriji gađanja. S navedenim će zaostatkom sutra (nedjelja) krenuti u start dohvatne utrke na 12.5 kilometara.

Drugo mjesto u subotu je zauzeo Norvežanin Emil Hegle Svedsen, osvajač dviju zlatnih i jedne srebrne medalje na Zimskim olimpijskim igrama u Vancouveru.

Bilo mu je to dovoljno za preuzimanje vodstva u ukupnom poretku Svjetskog kupa šest natjecanja prije kraja sezone, kao i vodstva u ukupnom poretku sprintera dva natjecanja prije kraja.

Praktično rješenje

Jednu grešku s novcem radi većina građana: Stručnjak za financije ima top savjet kako je uspješno izbjeći

Rano počnite planirati mirovinu, pametno birajte investicije i budite dosljedni u svojim financijskim odlukama kako biste uživali u financijski stabilnijoj budućnosti, poručuju financijski stručnjaci i savjetuju početi sa štednjom već od prvog zaposlenja. Međutim, kako početi investirati i planirati mirovinu kada nam se teško uopće zamisliti u budućnosti, pogotovo ako smo tek u dvadesetima?