njemački nogomet

Džeko i Misimović bljesnuli i u Münchenu

11.04.2010.
u 19:59
Majstorskim je pogotkom u 66. minuti Edin Džeko utro put gostujućoj 2:0 pobjedi Wolfsburga kod Nürnberga u posljednjem dvoboju 30. kola nogometne Bundeslige.

Bosanski je centarfor primio lijepu asistenciju svog sunarodnjaka Misimovića, te naglim zaustavljanjem izbacio iz ravnoteže dvojicu domaćih braniča maestralno potom plasiravši loptu poluvisoko u lijevi kut domaćeg vratara Schäfera.

Bio je to 19. Džekin pogodak ove sezone u Bundesligi. Samostalno vodi na ljestvici najboljih strijelaca s golom više od Schalkeova Kuranyija i Bayerova Kiesslinga. Za Wolfsburg je pak zabio svoj ukupno 53. gol u 90. nastupu u Bundesligi.

Zvjezdan Misimović upisao je 12. ovosezonsku bundesligašku asistenciju. Zabio je i devet golova.

Konačan je rezultat, zabivši za 2:0, postavio Brazilac Grafite dobrim udarcem glavom u 78. minuti. Njemu je to bio deseti prvenstveni pogodak ove sezone, odnosno 49. u 76. klupskom nastupu.

Lanjski su prvaci pogonjeni Džekinim golovima tako od pretendenata za borbu za prvoligaški opstanak naglo postali pretendenti za plasman u Europa ligu. Trenutačno drže osmo mjesto ljestvice s pet bodova zaostatka za petoplasiranim Werderom.