POBJEDA BORNE U KINI

Donna Vekić izborila polufinale Kuala Lumpura

18.04.2014.
u 12:19
Donna Vekić pobjedom protiv Austrijanke Patricije Mayr-Achleitner sa 6:4, 7:5 nakon sat i 40 minuta igre izborila je polufinale WTA turnira u Kuala Lumpuru.

U prvom setu Donni je bio dovoljan jedan break, u devetom gemu, za konačnih 6:4.

Drugi set nije počeo dobro za Vekić, Austrijanka joj je oduzela servis u četvrtom gemu i povela 3:1. Ipak, 17-godišnja Hrvatica nakon toga radi seriju 4:1 uz dva breaka i dolazi do servisa za meč.

U servis gemu kojim je mogla završiti meč Donna je dobila samo jedan poen. Međutim, nakon toga, u sljedeća dva gema, Austrijanki je prepustila samo jedan poen za konačnih 6:4, 7:5.

U polufinalu Vekić čeka druga nositeljica, Kineskinja Shuai Zhang.

Borna u polufinalu

S odličnim nastupima u Kini nastavlja Borna Ćorić koji je pobjedom protiv domaćeg igrača Wang Chuhana sa 7:6, 6:3 izborio polufinale. Borna je protivniku oduzimao servis tri puta, dok je svoj gubio dva puta te je tako izborio polufinalu, a tamo ga čeka još jedan domaći igrač, Ze Zhang.