Ruska Premier liga

Debakl CSKA, samo bod Zenitu

25.10.2009.
u 14:46
Nogometaši CSKA, ruski predstavnici u Ligi prvaka, doživjeli su težak poraz u gradskom derbiju protiv FK Moskve, derbi utakmici 26. kola ruske Premier lige.

FK Moskva je pobijedio kao gost 3:1, a već nakon četrdeset minuta igre imali su uvjerljivo vodstvo od 3:0. Tarašov je u 10. postigao prvi pogodak na ogledu, potom je domaći vratar Akinfejev skrivio jedanaesterac kojeg je realizirao Rebko, a veliko prvo poluvrijeme je za goste okrunio trećim pogotkom Epureanu.

Unatoč velikim nastojanjima i napadima, CSKA je do kraja ogleda tek smanjio rezultat na konačnih 3:1.

Kiksali su i nogometaši Zenita koji su u Sankt Peterburgu odigrali samo 2:2 protiv Spartak Naljčika. Dva puta je Zenit vodio u ogledu, ali do trećeg vodstva nisu došli.

Hrvatski reprezentativac Ivica Križanac odigrao je svih 90 minuta u dresu Zenita.