NLB LIGA

Cedevita pobijedila Zadrane i priuštila im nove uvrede

16.01.2010.
u 20:37
Tri minute treće četvrtine trebalo je košarkašima Cedevite da izgrade odlučujuću prednost i osiguraju pobjedu u hrvatskom derbiju 16. kola NLB lige protiv Zadra (75:69).

Pljuvanje vlastitih navijača, uvrede i povici "Zmago odlazi!" ispratili su zadarske košarkaše u svlačionicu nakon šestog poraza u ovosezonskoj regionalnoj ligi. Cedevita je slavila (75:69) na krilima Jermainea Andersona (24 poena), a domaći košarkaši su se odvojili serijom 19:2 u trećoj četvrtini te ubačajem Bariše Krasića poveli 58:42 početkom posljednje dionice.

- Tri-četiri mrtve minute bile su dovoljne Cedeviti da stvori odlučujuću prednost. Mi smo bili očajni na vanjskim pozicijama, a niti nadmoć u skoku nam nije donio nešto - rezimirao je nezadovoljni gostujući trener Zmago Sagadin, koji je već dio drugog dijela proveo u raspravljanju sa srbijanskom sudačkom trojkom.

Dok su se Sagadinu u kritikama sucima priključili Stipčević i Car, Cedevita je ubacivala jednu od svojih osam trica i sve do posljednje dvije minute održavala dvoznamenkastu prednost.

- Uspjeli smo se "skupiti" i nakon nekoliko poraza odigrati vrlo dobru utakmicu - zadovoljno je ustvrdio trener Cedevite Slobodan Subotić.

U prvom dijelu susreta obje momčadi su prikazale negledljivu košarku, a nakon 35 posto šuta iz igre Cedevita se probudila i zahvaljujući Andersonu, kojemu je najviše pomogao Žižić (15 poena) i Baždarić (13 poena).

U zadarskim redovima Rančić je zabio 14 poena, Boisa je ubacio 12, a Plaisted 10 koševa.

Obje momčadi ne mogu previše uživati ili tugovati jer Zadar već u utorak dočekuje Široki, a Cedevita u srijedu gostuje u Sarajevu kod Bosne.

NLB liga, 16. kolo:

Zagreb – Crvena zvezda 81-80

FMP – Cibona 95-71

Cedevita – Zadar 75-69

Radnički – Bosna 82-69

Redoslijed: 1. Cibona 13-3, 2. Zagreb 10-6, 3. Union Olimpija 10-5 (-1), 4. Partizan 10-5 (-1), 5. Zadar 9-6 (-1), 6. Budućnost 9-6 (-1), 7. Hemofarm 9-5 (-2), 8. Crvena zvezda 7-9, 9. Cedevita 7-9, 10. Radnički 7-9, 11. FMP 5-11, 12. Široki 5-10 (-1), 13. Helios 4-11 (-1), 14. Bosna 3-13