BUNDESLIGA

Bayern jedva do pobjede, Soldin Köln remizirao

24.10.2009.
u 17:59
Nogometaši Bayern Münchena s velikom su mukom došli do pete ovosezonske pobjede u njemačkom prvenstvu.

Slavili su igrači Louisa van Gaala na svojoj Allianz Areni protiv Eintrachta iz Frankfurta 2:1, iako su do 70. minute zaostajali 0:1.

U vodstvo je goste iz Frankfurta doveo Alexander Meier udarcem iz sredine kaznenog prostora u lijevi donji kut nakon lijepog proigravanja Patricka Ochsa. Međutim, tada je Bayern zbio redove i do kraja je uspio doći do tri boda golovima Arjena Robbena i Daniela van Buytena.

Robben je iskoristio jednu slabu procjenu vratara Frankfurta Nikolova prilikom izletavanja s gola u 70. minuti, te je mirno neometan pospremio lotu u mrežu s ruba peterca, dok je Van Buyten donio Bavarcima pobjedu u 89. minuti udarcem glavom u desni donji kut. Ubacio je Philipp Lahm s desne strane, Thomas Müller je glavom prebacio loptu na drugu vratnicu, a ondje je precizan bio Nizozemac.

Hrvatski reprezentativac Danijel Pranjić odigrao je svih 90 minuta za Bayern, dok je Ivica Olić ozlijeđen.

Uvjerljive domaće pobjede upisali su Hoffenheim i Mainz, koji su s identičnih 3-0 slavili protiv Nürnberga, odnosno Freiburga. Mainzu je to bila četvrta pobjeda od pet utakmica igranih na domaćem travnjaku. Vodeći je gol zabio Austrijanac Andreas Ivanschitz (svoj peti ovosezonski bundesligaški gol), a ostala dva gola za Mainz zabio je Tim Hoogland.

U redovima Frieburga svih je 90 minuta odigrao Ivica Banović, dok je Mensur Mujdža odgledao utakmicu s klupe.

Hoffenheim je do uvjerljivog slavlja i skoka na šesto mjesto na ljestvici došao golovima Christiana Eichnera, Vedada Ibiševića i Franca Zuculinija, a hrvatski branič Josip Šimunić odigrao je cijelu utakmicu.Posebno je lijep bio vodeći gol Hoffenheima iz 34. minute, onaj Christiana Eichnera koji je je s tridesetak metara ljevicom pogodio desne rašlje Nürnbergovog gola.

Na kraju kažimo i da je Köln hrvatskog trenera Zvonimira Solde uspio doći do jednog boda na gostovanju kod Borussije Mönchengladbach. Utakmica je završila bez golova, a Kölnu je osvojeni bod bio deveti ovosezonski. Trenutno se Soldina momčad nalazi na 13. mjestu na ljestvici, bod iznad zone ispadanja.

Bundesliga, 10. kolo:

Bayern München – Eintracht Frankfurt 2:1 (Robben 70, Van Buyten 89 / Meier 60)

Hannover – Stuttgart 1:0 (Ya Konan 31)

Hoffenheim – Nürnberg 3:0 (Eichner 34, Ibišević 38, Zuculini 64)

Mainz – Freiburg 3:0 (Ivanschitz 24, Hoogland 50, 85)

ISTRAŽUJEMO

Kako početi investirati i planirati mirovnu? Evo zašto o tome trebate razmišljati već u dvadesetima

Rano počnite planirati mirovinu, pametno birajte investicije i budite dosljedni u svojim financijskim odlukama kako biste uživali u financijski stabilnijoj budućnosti, poručuju financijski stručnjaci i savjetuju početi sa štednjom već od prvog zaposlenja. Međutim, kako početi investirati i planirati mirovinu kada nam se teško uopće zamisliti u budućnosti, pogotovo ako smo tek u dvadesetima?