Barcelona rutinski odradila uzvrat s Valencijom, Enrique isprobao Rakitića na 'desetki'

10.02.2016.
u 22:56
Enrique je zaigrao i u pomalo čudnoj formaciji 3-4-1-2 s tri stopera (Mathieu, Vermaelen i Bartra), dok je Rakitić igrao na poziciji 'desetke' iza Sandra i Munira.

Nakon 'sedmice' na Nou Campu u prvoj utakmici polufinala Kupa kralja Barcelona je na Mestalli uzvrat protiv Valencije odigrala kao puku formalnost. Konačnih 1:1 samo je potvrda prolaska 'blaugrane' u finale, piše Goal

Luis Enrique je odmarao veliki broj igrača iz prve momčadi, a samo je Ivan Rakitić bio na terenu od inače poznatih 11 koji obično počinju utakmice. Enrique je zaigrao i u pomalo čudnoj formaciji 3-4-1-2 s tri stopera (Mathieu, Vermaelen i Bartra), dok je Rakitić igrao na poziciji 'desetke' iza Sandra i Munira.

Nije to izgledalo najbolje za Barcu, a domaćini su golom Negreda u 39. minuti dugo bili blizu pobjede i rušenju Enriqueovog rekorda, no u 85. minuti je 19-godišnji Kamerunac Wilfrid Kaptoum, samo tri minute nakon što je zamijenio Sandra, zabio za 1:1.

Hertha i Bayern u polufinalu

Rezultati četvrtfinala njemačkog nogometnog kupa:

Heidenheim (II) - Hertha Berlin  2:3 ( Arne Feick 10, Marc Schnatterer 82/ Vedad Ibišević 14, 21, Genki Haraguchi 58)

Bochum (II) -  Bayern 0:3 (Robert Lewandowski 38, 90 Thiago 61 )