OFTERSCHWANG

Aubert pobjednica, Jelušić 19.

07.03.2009.
u 12:50

Neobičan rasplet druge vožnje osmog slaloma skijašica za Svjetski kup u njemačkom Ofterschwangu donio je pobjedu Francuskinji Sandrine Aubert.

Francuska skijašica prvu pobjedu u karijeri u Svjetskom kupu može zahvaliti svom dobrom nastupu u drugoj vožnji, ali i podbačajima tri konkurentice koje su nakon prve vožnje zauzimala prva četiri mjesta. Aubert je u prvoj vožnji bila treća, sa samo 11 stotinki sporijim vremenom od Amerikanke Lindsey Vonn. Bolja od Francuskinje u prvom ''laufu'' bila je i Austrijanka Kathrin Zettel, a iza Aubert je na četvrtom mjestu bila Šveđanka Anja Pärson. Međutim, niti ona, niti Zettel, a ni vodeća Vonn nisu uspjele završiti drugu vožnju!

Tako je drugo mjesto i prvo postolje u karijeri osvojila Šveđanka Frida Hansdotter sa 43 stotinke zaostatka, dok je treća bila Austrijanka Nicole Hosp, za 82 stotinke sporija od Aubert.

Ana Jelušić zauzela je 19. mjesto, popravivši tako plasman iz prve vožnje za dvije pozicije. Za pobjednicom je zaostala 3 sekunde i jednu stotinku. Nika Fleiss je u prvoj vožnji bila tek na 50. mjestu, 4 sekunde i 44 stotinke sporija od vodeće Vonn.

Nijemica Maria Riaech u ovoj utrci je osvojila tek peto mjesto (+1.30), ali je ipak imala razloga za slavlje. Odustajanjem Vonn, osigurala je osvajanje malog Kristalnog globusa u slalomu. Dodatno zadovoljstvo vjerojatno joj je pružio i dobar nastup tri godine mlađe sestre, 21-godišnje Susanne Riech, koja je utrku završila na šestom mjestu, sporija od ''velike sestre'' za samo 6 stotinki.