PAO WEST HAM

Arsenal preuzeo prvo mjesto, Eduardu 7 minuta

20.03.2010.
u 20:50
Barem do popodnevnih sati nedjelje sastav londonskog Arsenala držat prvo mjesto ljestvice engleskog nogometnog prvenstva.

Zaslužili su to domaćom 2:0 pobjedom protiv West Hama u susretu 31. Premiershipovog kola.

Treba naglasiti da su "topnici" u 44. minuti ostali bez Thomasa Vermaelena zbog isključenja nakon prekršaja nad Francom koji je gostujućoj momčadi ponudio i priliku za poravnanje rezultata s bijele točke. Ipak, dobar je udarac Alessandra Diamantija Manuel Almunia obranio i zadržao sastav Arsenea Wengera u prednosti.

Naime, u petoj je minuti susreta rezultat prvi puta promijenjen, a zaslužan za to bio je Denilson koji je prizemnim udarcem s nekih osamnaest metara pogodio donji lijevi kut vratara Roberta Greena.

Konačnih 2:0 s bijele je točke u 83. minuti postavio je Cesc Fabregas preciznim izvođenjem jedanaesterca kojeg je igrajući rukom skrivio Matthew Upson.

Hrvatski nogometni reprezentativac Eduardo da Silva za Arsenalovu je momčad u igru ušao u 83. minuti zamijenivši Andreja Aršavina. Ubrzo se našao u prilici za povećanje vodstva, međutim, rezultat je ostao nepromijenjen...