Stjepana Perića upoznali smo kao instruktora vožnje u seriji “Instruktor”. No, samo kratko “vozio” je stazama domaće slave. Naime, u trenutku dok smo gledali seriju, on je već odletio u London, gdje je deset mjeseci na Central School of Speech and Drama pohađao postdiplomski studij glume. I magistrirao je! I vratio se! A svoj posljednji ispit i magistarski rad, kratki film o varalicama, snimljen u jednom kadru, ovih dana završio je u Zagrebu. – Ovdje mi je zbog poznanstava bilo lakše sve srediti, od kamere do glumaca i postprodukcije. U filmiću glume Bojan Navojec, Filip Juričić i Iva Mihalić. Ispalo je stvarno super. Uploadao sam uradak i poslao u London, a moj prijatelj odnio ga je na fakultet. To je doba interneta! – rekao je ponosni poslijediplomac. I ako ste već pomislili da smo Stjepana u Hrvatsku sada dobili zauvijek, to nije tako. Uskoro se vraća u London jer tamo je i te kako tražen. Agent ga je zvao da glumi u nekoliko britanskih reklama, a bio je i na audiciji za jednu odličnu seriju, no ulogu nije dobio. O najboljoj filmskoj akademiji kaže da nije nužno bolja od zagrebačke, osim u opremi koja studentima stoji na raspolaganju. No očito je da mu se isplatilo, jer studiranjem na prestižnoj školi dobio je ulaznicu za krug "odabranih" i tamošnjem ga tržištu žele. U Londonu, kaže, ne bi mogao ostati živjeti zauvijek, a evo i nekoliko razloga: – Shvatio sam da ne mogu bez ljudi, obitelji i prijatelja. A nedostajao mi je i taj naš mentalitet koji posvuda proklinjemo, a toliko je divan u usporedbi s engleskim. Englezi nisu Europljani. Nema spontanosti, uleta u spiku, slučajnog susreta... Vrlo su strogi. No oko šest popodne počnu piti i u ponoć se pretvaraju u zvijeri. Mrtvi su pijani, a svakih sto metara na podu leže pijane žene. Užas – kaže Stjepan. Hrana je, kaže, grozna jer namirnice nemaju okusa te se uvjerio da Goli kuhar samo prodaje spiku. Grad je divan ali nesiguran, kaže da nije počeo piti čaj u pet popodne, preznojavajući se od straha nekoliko puta vozio je automobil lijevom stranom, a zabrana pušenja, pa i u domovima kolega sa studija, doslovce ga je ubijala. No, bilo je i lijepih trenutaka, posebno jedna i to ljubavna. – Da, osvojila me jedna Engleskinja. Bili smo skupa pola godine. Ona je glumica i uvjeren sam da će biti velika zvijezda. Zacijelo je najzgodnija Engleskinja koju sam vidio i odlično glumi, a to u kombinaciji je bomba. Vjerujem da će biti manga. No, ne čeka moj povratak. Nisam više htio tu vezu jer nismo si pasali – otkrio je i krenuo na put po britansku slavu.
Stjepan Perić: Ljubio sam najljepšu Britanku
Preminuo je pet mjeseci nakon nje: Naša glumica suprugu je na prvom susretu rekla: 'Bit ćete moj muž'
Ovi natjecatelji 'Života na vagi' prerano su preminuli: Vanja je imala samo 30 godina, a Damir iza sebe ostavio kćer
FOTO 'Plače mi se od muke!' Ogorčeni ratar prisiljen podijeliti 10 tona kupusa
Poručio je, iako mu se plače od muke, radije će ga za blagdane podijeliti nego li zaorati na njivi.
Može li AI „razumjeti“ emocije? 'Ne, ali može ih simulirati. Ovo ga nikad nemojte pitati'
U svijetu u kojem AI postaje svakodnevnica, mag.psych. Klara Zečević-Božić otkriva što i dalje samo čovjek može najbolje učiniti, a gdje mu tehnologija pomaže da bolje razumije sebe i druge?
Digitalni modeli, dronovi i strojevi: evo kako izgledaju gradilišta budućnosti
STRABAG u Hrvatskoj uvodi BIM 5D®, dronove i 3D navođenje strojeva koji predviđaju rizike, skraćuju rokove i donose potpunu transparentnost u svim fazama gradnje.
jeli ovo treba kometar-