Radni stolovi po 150 – 200 kuna, stol od bambusa i stakla 300, bračni krevet 400, dvosjed 150, komoda 120, kutna garnitura 700, plišani slon i dječje role po 30, drvene sanjke 100, knjige deset kuna, ne za komad nego za kilogram... Nisu to cijene na buvljaku, zagrebačkom Hreliću ili varaždinskoj Banfici. Sve nabrojeno može se kupiti u Centru ponovne uporabe u Prelogu koji djeluje u sklopu komunalne tvrtke Pre-kom. U svojevrsnom second hand salonu namještaja mogu se pronaći i gobleni koje je netko bacio na ulicu kao glomazni otpad, a onda je majstor kojeg su zaposlili u Pre-komu popravio potrgani okvir. Ili je vijkom učvrstio rasklimani stolac. Takve popravljene reciklirane stvari idu ponovno na tržište.
Tko najbolje odvaja smeće u Hrvatskoj i je li sve to prevara?
Ovaj sadržaj je dostupan samo za Premium korisnike Večernjeg lista.
Pretplatite se na sadržaj s potpisom.
U petak istječe Zelenskijev ultimatum Bjelorusiji dok bjeloruska oporba tvrdi da se Minsk priprema za rat
A prije isteka ultimatuma bjeloruska oporba u egzilu predstavila je Zelenskom dokument u kojem su navedeni znakovi koji sugeriraju da Lukašenko možda priprema svoju zemlju za rat.
Trump izgubio rat protiv algi
Parkovna uprava je u ponedjeljak izjavila da je parkovna policija uhitila pet osoba i izdala pet prekršaja zbog navodnog vandalizma.
Rekonstrukcija bijega iz SAD-a na Korčulu: 'Ja sam mama medvjedica. Štitim svoju djecu od smaka svijeta'
Prijateljima je govorila da ide u Minnesotu. Nekoliko dana kasnije FBI je pratio tragove od Amsterdama do juga Hrvatske – Blata i Dubrovnika
Antifašizam nije prepreka hrvatskom identitetu, on je jedan od njegovih temelja
Revizionizam ne dolazi uvijek otvorenim veličanjem ustaštva.
Globalni sektor zabave i medija donosit će 4,2 bilijuna dolara 2030.
Zarada od kinoprihoda globalno će se približiti vrhuncima prije pandemije 2020., dok online klađenje i kockanje već sada donose više od kina, tvrde iz PwC-a
Kaže neki pametnjaković iz zelenih "problem je u pravednoj naplati, gradovima i općinama". Predložio bih pametnom niškoristi da pročita komentare ovdje pa će vidjeti gdje je stvarni problem. Uz to, još uvijek trebam čuti za dobar plan pravedne naplate odvoza smeća. Gledam sustav na Lošinju i Cresu - ljudi (naravno, ne svi) uguravaju kućno smeće u posude za metal, staklo, i papir. Gledam u Prigorju nakon uvođenja sustava naplate po vrećicama - ljudi ostavljaju kućno smeće uz kontejnere za odvojeno sakupljanje. Gledam u Zagrebu kako ljudi ubacuju smeće u koji god im se kontejner svidi taj dan. Slušam u Konzumu kako čovjek objašnjava kako je staru perilicu rublja bacio u šumu, a reciklažno dvorište mu je u suprotnom smjeru, možda 5 km dalje (s autom je to nepremostiva udaljenost, valjda). Tako da, zeleni pametnjakovići, predložite mi sustav koji će riješiti problem što većinu građana ove države čine lijeni gadovi?