Vaterpolisti pobjedom krenuli u obranu naslova! Sa 7:5 nadigrali su SAD.

Hrvatska - SAD
06.08.2016.
u 16:52
Izabranici Ivice Tucka pobjedom su startali na Igrama.

Hrvatski vaterpolisti odigrali su svoju prvu utakmicu na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru i upisali prvu pobjedu.S reprezentacijom SAD-a odigrali su 7:5 i time su napravili prvi korak ka obrani zlata iz Londona.

Utakmica je prve tri četvrtine bila izjednačena. Prva je četvrtina završila rezultatom 2:2, druga 3:3, a tek u trećoj četvrtini Hrvatska je došla do svog prvog vodstva na utakmici. Golom Šteke poveli su 5:4.

U zadnjem dijelu, naši su dečki počeli žešće plivati i puniti mrežu Mosesa.

U jednom su trenutku vodili i tri razlike,a i Bijač se razbranio i skinuo nekoliko dobrih lopti Amerikanaca. No, na samom kraju SAD je uspio smanjili na konačnih 7:5.

Sljedeću utakmicu barakude igraju u noći s ponedjeljka na utorak (1.50 sati) protiv reprezentacije Crne Gore.

Tijek utakmice:

Kraj. Utakmica je završila 7:5 za Hrvatsku.

Četvrta četvrtina:

Roelse je vratio SAD u igru i smanjio zaostatak na 7:5.

Bijač se razbranio, skinou je nekoliko dobrih lopti Amerikanaca.

GOL! Maro Joković stisnuo je za tri gola prednosti, rezultat je 7:4.

Šetka se ponovno upisuje u strijelce i Hrvatsko vodstvo povisuje na 6:4.

Počela je posljednja četvrtina. Hrvatska je izborila napad, koji nije uspjela realizirati.

Treća četvrtina:

GOL! Anđelo Šetka pogađa za prvo vodstvo Hrvatske, 5:4.

Na drugoj strani Luka Bukić pogađa za 4:4.

Azevedo vraća Amerikance u vodstvo, rezultat je 4:3 za SAD.

Amerikanci imaju prvi napad, sve je završilo bez pokušaja udarca, predajom lopte. Hrvatska ima napad.

Gotova je druga četvrtina, mijenjaju se strane.