Rukomet u Riju

Nijemci potopili Katarce! U polufinalu idu na Francuze koji su izbacili domaćina

17.08.2016.
u 21:02
Dvostruke olimpijske pobjednike su do očekivane pobjede nad Brazilom povukli Michael Gigou s osam pogodaka, Daniel Narcisse sa sedam i Cedric Sorhaindo sa šest golova.

Francuski rukometaši prva su reprezentacija koja se probila do polufinala na olimpijskom turniru u Rio de Janeiru, nakon što su u srijedu s 34-27 (16-16) pobijedili domaćine Brazilce.

Dvostruke olimpijske pobjednike su do očekivane pobjede nad Brazilom povukli Michael Gigou s osam pogodaka, Daniel Narcisse sa sedam i Cedric Sorhaindo sa šest golova. Najbolji strijelac Brazila bio je Alexandro Pozzer s osam pogodaka.

Rukometaši Njemačke izborili su plasman u polufinale nakon što su uvjerljivo pobijedili Katar 34-22.

Bio je to sudar aktualnih europskih prvaka i svjetskih doprvaka. Utakmica je bila ravnopravna u prvih 16 minuta, a tada njemački rukometaši serijom 4-0 bježe na 12-8 i nakon toga njihova prednost niti jednog trenutka nije bila manja od četiri gola. U 49. minuti prvi put su imali 10 golova prednosti (28-18), a na koncu je bilo +12.

Njemačku su do pobjede predvodili Fabian Wiede, Uwe Gensheimer i Tobias Reichmann sa po pet golova, dok su u suparničkim redovima najefikasniji bili Rafael Capote s devet i Žarko Marković sa četiri gola.