zdravstveni savjetnik

Koju je hranu poželjno jesti za zdravlje usne šupljine?

Foto: Thinkstock
Koju je hranu poželjno jesti za zdravlje usne šupljine?
06.10.2014.
u 14:12
Nakon nicanja zubna je caklina formirana te se izborom hrane ne može utjecati na njeno naknadno jačanje
Pogledaj originalni članak

PITANJA: Koju je hranu poželjno jesti za zdravlje usne šupljine?

Lena (Dubrovnik)

ODGOVOR: U fazi rasta i razvoja djeteta bitno je osigurati prehranu koja zadovoljava sve potrebe organizma pa tako i normalni razvoj zubnog zametka.

Nakon nicanja, zubna caklina je formirana te izbor hrane ne utječe na njeno “jačanje”. Jedino o čemu možemo govoriti jest izbjegavanje određenih namirnica koje, kad se konzumiraju u velikim količinama, mogu oštetiti caklinu.

Svi znamo koliku štetu šećer može nanijeti zubima, ali se zaboravlja da i pretjerana konzumacija gaziranih pića dovodi do kiselinskog oštećenja površine cakline i njenog pojačanog trošenja. To ne znači da ih se moramo u potpunosti odreći, ali moramo paziti da ne pretjeramo s konzumacijom.

>>Zaboravljate li na ove higijenske savjete? Nemojte ako želite zdrave zube

>>Ovo ne biste smjeli raditi nakon što ste oprali zube!

ZAKONSKA OBVEZA

Liječnici prisiljeni ljude prijavljivati policiji: 'Pridržavat ćemo se toga, nema razloga da se zbog toga ljute na nas'

Za privremenu nesposobnost do 6 mjeseci samo upozorenje, a ako je razdoblje nesposobnosti dulje, liječnik je dužan javiti to policiji. Obaveza je to svakog liječnika koji je obavio pregled ili liječio vozača, kao i njegova izabranog odnosno obiteljskog liječnika, a propisuje je Pravilnik o zdravstvenim pregledima vozača i kandidata za vozače koji stupa na snagu sljedeći tjedan.

Praktično rješenje

Jednu grešku s novcem radi većina građana: Stručnjak za financije ima top savjet kako je uspješno izbjeći

Rano počnite planirati mirovinu, pametno birajte investicije i budite dosljedni u svojim financijskim odlukama kako biste uživali u financijski stabilnijoj budućnosti, poručuju financijski stručnjaci i savjetuju početi sa štednjom već od prvog zaposlenja. Međutim, kako početi investirati i planirati mirovinu kada nam se teško uopće zamisliti u budućnosti, pogotovo ako smo tek u dvadesetima?

Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.