SLAVA I NOVAC Iza kulisa 'Survivora' - što su sve ljudi spremni učiniti za komadić medijske pozornosti i podeblji bankovni račun

Bivša pornoglumica zbog 'Opstanka' ostavila bebu

Foto: import
Bivša pornoglumica zbog 'Opstanka' ostavila bebu
10.05.2005.
u 17:58
Pogledaj originalni članak

Nakon što je nedavno počeo reality show "Survivor" ili "Opstanak", pozornost medija usmjerila se na izbor i profil natjecatelja koji će se na Mljetu nadmetati za novčanu nagradu od 700.000 kuna (a osvojit će je tek najbolji i najspretniji među njima), no u cijeloj toj priči krila se i jedna zanimljivost, koja bi u ljudi mogla izazvati reakcije u rasponu od razumijevanja, odobravanja do zgražanja.
Naime, među izabranim natjecateljima je i 37-godišnja samohrana majka Lidija Šunjerga, koja se zbog mljetske avanture odvojila od svoga 15-mjesečnog sina Nathaniella Robina. A pokaže li se najizdržljivijom, taj bi rastanak mogao potrajati sve do srpnja.

Razdvojenost
No, ono što svemu daje dodatnu težinu jest činjenica da se Lidija prošle godine bila prijavila i za sudjelovanje u "Big brotheru". A to znači da je na potpunu razdvojenost od sina  možda i tromjesečnu  bila spremna i onda kad je njemu bilo tek sedam mjeseci.
Iako se zna da su mnogi roditelji iz kojekavih razloga prisiljeni na dulje vrijeme odvajati se od svoje djece, mnogi će se u ovom slučaju zapitati  kako je majka zbog moguće medijske slave i novčanog dobitka spremna udaljiti se od tako malog djeteta, ne postoji li, k tome, neki drugi posao kojim bi mogla osigurati život sebi i svome djetetu, a koji ne bi uključivao ovako drastičan potez.
To više što je unaprijed mogla pretpostaviti da će zbog svojih biografskih podataka organizatorima ovakvih projekata biti i te kako zanimljiva te očekivati izbor u najuži natjecateljski tim.

Mamac
Jer, ono što se već zna, Lidija je bivša pornoglumica koja se u Amsterdamu bavila i prostitucijom, a osobe s takvim životnim pričama za medije su pravi mamac. Dokaz za to je i dokumentarni film "Sve pet", koji je o njoj snimila redateljica Dana Budisavljević i koji je nedavno, osvojivši "Grand prix", proglašen najboljim ostvarenjm Dana hrvatskog filma.
Naravno, kako je Lidija samohrana majka, nametnulo se i pitanje  tko se, dok se ona nadmeće s mljetskom prirodom i svojim protukandidatima, brine o malom Nathaniellu Robinu.
Što od glasnogovornice "Survivera" Anđelke Budić, što od redateljice Budisavljević, doznali smo da je Lidija sina ostavila na brigu svojoj sestri Jasminki, koja i sama ima troje djece. Do nje, na žalost, nismo uspjeli doći ne bismo li doznali kako maleni podnosi razdvojenost od mame.


Pedijatar Lučev: Šok za dijete

U svakom slučaju, odvajanje od majke za dijete može biti šok koji će na njemu ostaviti trag, no kakav će on biti, moći će se vidjeti za desetak godina. Sa 15 mjeseci dijete bi već trebalo hodati, igrajući se, ono obogaćuje govor, svladava percepciju svijeta... Naravno, majka je u ovim fazama njegova razvoja najbitnija, a ovo bi dijete moglo steći predodžbu da ima dvije majke. Kao znak nesigurnosti ili stresa moguće je, recimo, noćno mokrenje objasnio je pedijatar Oskar Lučev.


Izolacija je Lidijin izbor

Dok god su natjecatelji "Survivora", mljetski kandidati koji se bore za opstanak i primamljivu novčanu nagradu ne smiju komunicirati s izvanjskim svijetom. To znači da Lidija ne smije ni nazvati svoju sestru da bi doznala kako joj je dijete ili možda barem nakratko čula njegov glas. Naravno, onemogućen je i poziv u obrnutom smjeru. Na upit može li Lidija ipak zamoliti nekoga iz TV ekipe koja prati ovaj projekt da se umjesto nje raspita o njezinu sinčiću pa joj prenese te informacije, glasnogovornica "Survivora" Anđelka Budić uzvratila je: Na žalost, ni to nije moguće. Sva ova ograničenja Lidija je znala i to je bio njezin izbor. Doznali smo i to da producenti našeg "Opstanka", u materijalima koje su dosad pregledali, a tiču se istovjetnih već održanih svjetskih "Survivora", nisu naišli na sličan slučaj .

'RAZUMIJU SAMO SNAGU'

VIDEO Zelenski slavi veliki udar, Rusija povukla hitan potez: Na Krimu obustavljena prodaja goriva

Ukrajinski napad dronovima na Krim i rusku Krasnodarsku regiju ostavio je iza sebe mrtve, desetke ozlijeđenih i zapaljena naftna postrojenja. Dok ruske vlasti uvode hitne mjere i obustavljaju prodaju goriva građanima na Krimu, ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski poručuje da su pogođeni ključni vojni i energetski ciljevi te da je riječ o odgovoru na ruske napade na ukrajinske gradove.

Pogledajte na vecernji.hr