CJENOVNI POTRES U NJEMAČKOJ

Lidl iznenadio sve: Ovakvo sniženje još nije viđeno, reagirali Kaufland, Penny i Aldi

Foto: Armin Durgut/PIXSELL
Sarajevo: Počeo dvodnevni bojkot trgovina u Bosni i Hercegovini
Foto: Armin Durgut/PIXSELL
Sarajevo: Počeo dvodnevni bojkot trgovina u Bosni i Hercegovini
Foto: Armin Durgut/PIXSELL
Sarajevo: Počeo dvodnevni bojkot trgovina u Bosni i Hercegovini
27.05.2025.
u 09:16
Glasnogovornica Schwarz grupe izjavila je za Bild da će Kaufland unutar nekoliko sati uskladiti cijene s onima u Lidlu, čime žele zadržati kupce u svojim trgovinama bez potrebe da posežu za jeftinijim diskontima.
Pogledaj originalni članak

Prema pisanju Fenix Magazina, Lidl najavljuje veliko sniženje cijena koje se opisuje kao „najveće u povijesti tvrtke“. Ubrzo nakon te objave, Aldi najavljuje da će već ovog vikenda pratiti njihov primjer te prilagoditi cijene svojih proizvoda. Ova odluka potaknula je novo zaoštravanje konkurencije među vodećim njemačkim diskontnim trgovinama, što donosi znatne uštede za potrošače.

I Kaufland, koji zajedno s Lidlom pripada Schwarz grupi, brzo je reagirao, piše Fenix Magazin. Glasnogovornica Schwarz grupe izjavila je za Bild da će Kaufland unutar nekoliko sati uskladiti cijene s onima u Lidlu, čime žele zadržati kupce u svojim trgovinama bez potrebe da posežu za jeftinijim diskontima.

Sličnu strategiju usvajaju i Rewe te Penny, prenosi Fenix Magazin. Iz Rewe Grupe poručuju da će sniziti cijene usporedivih artikala u svim kategorijama proizvoda, kako bi ostali vjerni svom obećanju o niskim cijenama. Diskont Norma također je reagirao. U priopćenju koje prenosi Fenix Magazin, tvrtka najavljuje dodatna sniženja cijena hrane, ističući da žele preduhitriti slične poteze konkurencije.

Osim sniženja, kupci u Njemačkoj mogu ostvariti dodatne uštede kroz Payback program, no Fenix Magazin upozorava da krajem lipnja dolazi do promjena u ovom bonus sustavu.

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 18

RO
robot11
09:45 27.05.2025.

E super, sad neka poskupe u Hrvatskoj da nadoknade minuse

OT
otrovnijezik
12:31 27.05.2025.

I što sada? Idemo u Njemačku kupovati špiceraj.

CA
cane69
11:33 27.05.2025.

Jedna instant kava u HR Lidl 6,a u Finskoj 3,80.Kazu zbog poreza.Čista laž jer je pdv isti i ovdje i tamo.Kad dodju na more onda se ẓ̌ale na skupoču.