• OBJAVA: 20.12.2011 / 17:37
  • PRIKAZA: 21933

Svaki četvrti – promašaj!

U Hrvatskoj se proteklih godina raspao gotovo svaki četvrti brak

Talijane pogodila epidemija razvoda, ni Hrvati ne zaostaju. Stopa razvoda i kod nas je odavno preskočila 20 posto

Povećaj U Hrvatskoj se proteklih godina raspao gotovo svaki četvrti brak
Stopa razvoda i kod nas je odavno preskočila 20 posto
Foto: Arhiva

Da je institucija braka u krizi, nije nikakva novost, no da je trend razvoda zahvatio i tradicionaliste Talijane, govore tamošnje poražavajuće statistike. Premda je za cinike ulazak u brak – sam čin vjenčanja – već prvi razlog za razvod, zanimljivo je da čak sedam od deset talijanskih parova živi u zajednici bez želje da se registrira.

Naime, u Italiji se raspadne svaki četvrti brak. Ni Hrvati ne zaostaju jer je stopa razvoda i kod nas odavno preskočila 20 posto. U ostalim zemljama EU postotak razvoda je viši – od 2,01 do 6 razvoda na 1000 stanovnika.

U posljednjih nekoliko godina u Hrvatskoj se raspao gotovo svaki četvrti brak, a u nekim sredinama i svaki treći.

Ocijeni:
  • Trenutno 3.54/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(13)
8
+ -
12.01.2012. u 19:35h Antiša je napisao/la:
maroje 2312 -- ponekad i muž dobije vreću g***na za vrat.
Prijavi komentar
6
+ -
12.01.2012. u 19:33h Antiša je napisao/la:
Autor koji se potpisuje inicijalima VLM laže jer u nekim zemljama EU brak kao institucija skoro da i ne postoji. Brak u kojemu je jedan zlostavljan bolje da se raspadne.
Prijavi komentar
-3
+ -
21.12.2011. u 16:28h mightymraz je napisao/la:
Ljudi prebrzo ulaze u brak jer ih drustvo pritisce.
Ja s svojih 26 godina nisam, niti necu jos stupiti u bracnu zajednicu dok nemam osiguran stan, uredna primanja i slicno.

kada si to sve lijepo osiguram onda ulazim u neki pothvat s za life time...ali do onda...ne ne
Prijavi komentar
23
+ -
21.12.2011. u 16:21h karambita je napisao/la:
U komunistickim sistemima brakobi se nisu raspadali kao u danasnje vrijeme demokracije, totalnog kapitalizma kad svi samo jurcaju za lovom i karijerom...danas se prebrzo zivi, a to brak kao institucija tesko izdrzava....u skoroj buducnosti biti ce pravo cudo ako bude uopce brakova
Prijavi komentar
2
+ -
21.12.2011. u 15:28h Maroje2312 je napisao/la:
Žene progledaju kad shvate da su dobile vreću g..... za vrat.
Prijavi komentar

Aktualno

Biznis

Sport

Kultura

Scena

Život

Regije

Prijava korisnika X


Zaboravili ste lozinku?
Facebook povezivanje X

Kako biste dovršili povezivanje svojeg Facebook profila s vecernji.hr portalom, molimo prijavite se sa svojim vecernji.hr korisničkim podacima ili kreirajte novi vecernji.hr profil.

Postojeći korisnik



Molimo da sigurnosti radi unesete korisničko ime i lozinku Vašeg večernji.hr korisničkog računa.

Novi korisnik

Zatvori

Pozdrav, korisniče Internet Explorera 6!

Kako biste još više nego do sada uživali pretražujući internetske stranice, povećali sigurnost svojega računala te tehnički i vizualno dobili najviše, molimo vas da besplatno nadogradite svoj internetski preglednik na noviju verziju ili da koristite neki od alternativnih preglednika.

Internet Explorer Mozilla Firefox Safari Google chrome Opera
Pošalji e-mail prijatelju X



Ispravi greške X



Pravila komentiranja X

Registracijom na portal Vecernji.hr i slanjem komentara na sadržaj portala korisnik prihvaća pravila komentiranja na portalu Vecernji.hr po kojima u komentarima nije dozvoljeno:

  1. psovanje, vrijeđanje, omalovažavanje
  2. govor mržnje, diskriminacija i izražavanje netolerancije
  3. pisanje velikim slovima
  4. chatanje, offtopic komentiranje
  5. spamanje ili reklamiranje stavljanjem linkova ili na bilo koji drugi način
  6. copy/paste cijelih tekstova s drugih portala, blogova i sl.
  7. repostanje uvredljivih komentara ili bilo kakvih drugih komentara koji nisu dozvoljeni na portalu
  8. korištenje prostačkog ili uvredljivog nicka te nicka u kojem je sadržano ime i prezime neke poznate osobe
  9. prozivanje administratora ili polemiziranje s administratorom na bilo koji način (prijave neprimjerenih komentara možete poslati na mail moderator@vecernji.net)

Svako kršenje pravila rezultirat će brisanjem komentara i/ili baniranjem korisnika na određeno vrijeme, a izrazito teško ili učestalo kršenje pravila brisanjem korisnika iz arhive čime će se automatski izbrisati svi njegovi prethodni komentari.

Opće uvjete korištenja u cijelosti možete pročitati na adresi:
www.vecernji.hr/page/uvjeti_koristenja