• OBJAVA: 20.01.2012 / 12:05
  • PRIKAZA: 3093

Pozvao sve na odgovornost prema siromašnima

Bandić najavio borbu za staru cijenu ZET-ovih karata

Kad se poskupljuje, nitko se neće sakriti od odgovornosti. Tu ne vrijedi ona dječja igra "tko se nije skrio, magarac je bio", poručio je upravljačkoj strukturi ZET-a i Zagrebačkog holdinga Milan Bandić

Povećaj Bandić najavio borbu za staru cijenu ZET-ovih karata
Foto: Sanjin Strukić/PIXSELL

Dok se čeka 24. siječnja kada bi gradonačelnik Milan Bandić službeno trebao odgovoriti ZET-u na njihov zahtjev za 51-postotno poskupljenje usluga gradskog prijevoza, prvi čovjek Zagreba već je danas javno poručio da će se svim raspoloživim zakonskim sredstvima boriti da do njega ne dođe.

– Kad se poskupljuje, nitko se neće sakriti od odgovornosti. Tu ne vrijedi ona dječja igra "tko se nije skrio, magarac je bio" – poručio je upravljačkoj strukturi ZET-a i Zagrebačkog holdinga Milan Bandić naglašavajući kako kao odgovoran gradonačelnik neće dopustiti poskupljenje gradskog prijevoza.

Tu odgovornost prije svega vidi pred 23 tisuće zagrebačkih umirovljenika koji imaju primanja manja od 1500 kuna, ali i svim ostalim stanovnicima metropole koji su svakodnevno na udaru sve lošije egzistencijalne situacije.

– Gradonačelnika koji o tome ne vodi računa trebalo bi zatući ako svi u lancu odgovornosti ne kažu svoj stav o poskupljenju. Koristit ću se svim svojim ovlastima da spriječim donošenje takve odluke – jasan je bio Bandić bacajući rukavicu u lice ZET-u riječima: "Ako mogu, neka poskupe".

Pozvao je i da se bilo kakva odluka ne donosi prije no što se pogleda poslovanje u 2012. te potraži snažno uporište za bilo kakvo dizanje cijena.

Čišćenje terena za proboj Branimirove

– Ovo je povijesni dan za Zagreb – kazao je zagrebački gradonačelnik Milan Bandić za jutarnjeg obilaska Zavrtnice gdje je počelo čišćenje terena za spajanje "stare" i "nove" Branimirove ulice. Bandić je rekao da će se uskoro do Sesveta moći doći za 15-ak minuta i izbjeći gužve na Slavonskoj aveniji.
Gradonačelnik je najavio da će za osam mjeseci gradnja biti završena iako će idućih mjeseci i dalje morati raditi na rješavanju neraščišćenih imovinsko-pravnih odnosa. Naime, do sada je "riješeno" 65 posto zemljišta koja se nalaze na budućoj trasi Branimirove ulice.

Već godinama Grad Zagreb pokušava naći konsenzus sa stanarima koji žive na trasi dugačkoj 300-tinjak i širokoj 40-ak metara. A da bi se konačno, nakon više od osam godina, krenulo u realizaciju projekta, od Skupštine je zatraženo da odobri više od 500 tisuća eura za otkupljivanje nekoliko privatnih parcela na kojima se nalazi i jedna kuća.

Vrijednost projekta Grad je do sada procjenjivao na nešto manje od 40 milijuna kuna. (MaČ/VLM)

Ocijeni:
  • Trenutno 2.50/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(4)
10
+ -
20.01.2012. u 22:24h veltins je napisao/la:
Milane pljuni mi u oko ako ćeš od Branimirove tržnice po produženoj Branimirovoj doći do Sesveta (Bistrička) za 10-15 minuta ili obrnuto.
To je postala znanstvena fantastika, moguće samo u teoriji ako bi prolazili na žuto svjetlo a brzina mora biti minimalno 90km/h.
Šta ste se zalijepili za tih 300m ceste?
Mnogo je veći problem na samom križanju Heinzelove i Branimirove kad želiti skrenuti lijevo u smjeru istok za Dubravu i Sesvete, kolona do Bille, semafor pušta pet auta a drugi trak za skretanje lijevo možemo samo sanjati jer su dva za ravno.
65 milijuna kuna utrošili na imovinsko pravne odnose na toj dionici gdje je onda ostalo.
Ispod 100 milijuna kuna neće nas ta akvizicija stajati dok bi za tu lovu složili onaj spoj od Selčine do Dupca na Novoj Branimirovoj.
Prijavi komentar
1
+ -
20.01.2012. u 21:42h chemica je napisao/la:
Nije mu smetalo kada je voda poskupljivala. Nije se bunio ni kada je poskupljivao parking. Kada nam je uvaljivao harač za famozni ZOV, ni tada ga nije bilo previše briga. Sada, kada je ostao bez svojih faraonskih ovlasti, odjednom mu je "stalo" do nas Zagrepčana. Grobar našeg Zagreba. Uvjerljivo najgori gradonačelnik u povijesti metropole.
Prijavi komentar
1
+ -
20.01.2012. u 15:16h amato je napisao/la:
To što on još uvijek postoji (mislim kao gradonačelnik), da ga još nisu nekako uklonili (kao krupni otpad) to je nešto prestrašno. Do kada ćemo ga još morati trpiti, tu mizeriju od čovjeka i populistu. Do kada - pitam malicnoga Šprema.

Na njegovu žalost građani su u međuvremenu odrasli i shvatili da ništa nije besplatno i da se sve mora platiti. Jer ako mi ne platimo prijevoz danas, sutra će ZET morati uzeti kredit za sanaciju, a taj kredit će imati kamate, a to sve skupa će opet ti isti građani morati vraćati kroz znatno skuplju kartu.
Prijavi komentar
3
+ -
20.01.2012. u 14:47h bluna je napisao/la:
U svom stilu; brine se za umirovljenike koji imaju mirovine manje od 1.600,00 kuna - SVI umirovljenici s mirovinom DO 3.000,00 kuna vozit će se bez plaćanja karte, pa se nemojte brinuti.........................
I molim, recite mi gdje su besplati taxiji za starije, bolesne ili ljjude s malom djecoma??? Gdje su besplatni kruh i mlijeko za umirovljenike s mirovinom do 1600,00 kuna????
NEMA NIŠTA BESPLATNO, a ZET nije socijalna ustanova, jer i ZET mora platiti struju, plin, gorivo, ulje, rezervne dijelove...a to pokriva prodanim kartama.
Prijavi komentar
16
+ -
20.01.2012. u 13:22h .zeitgeist. je napisao/la:
Bandiću, da nisi dao svima besplatan prijevoz u svrhu svoje predizborne kampanje, a na račun nas građana, tada ZET ne bi bio u minusu.
I da nisi zaposlio pola svojeg kamenjara u ZETu i ostalim podružnicama ZG Holdinga, Zagreb ne bi bio u minusu.
Prijavi komentar

Aktualno

Biznis

Sport

Kultura

Scena

Život

Regije

Prijava korisnika X


Zaboravili ste lozinku?
Facebook povezivanje X

Kako biste dovršili povezivanje svojeg Facebook profila s vecernji.hr portalom, molimo prijavite se sa svojim vecernji.hr korisničkim podacima ili kreirajte novi vecernji.hr profil.

Postojeći korisnik



Molimo da sigurnosti radi unesete korisničko ime i lozinku Vašeg večernji.hr korisničkog računa.

Novi korisnik

Zatvori

Pozdrav, korisniče Internet Explorera 6!

Kako biste još više nego do sada uživali pretražujući internetske stranice, povećali sigurnost svojega računala te tehnički i vizualno dobili najviše, molimo vas da besplatno nadogradite svoj internetski preglednik na noviju verziju ili da koristite neki od alternativnih preglednika.

Internet Explorer Mozilla Firefox Safari Google chrome Opera
Pošalji e-mail prijatelju X



Ispravi greške X



Pravila komentiranja X

Registracijom na portal Vecernji.hr i slanjem komentara na sadržaj portala korisnik prihvaća pravila komentiranja na portalu Vecernji.hr po kojima u komentarima nije dozvoljeno:

  1. psovanje, vrijeđanje, omalovažavanje
  2. govor mržnje, diskriminacija i izražavanje netolerancije
  3. pisanje velikim slovima
  4. chatanje, offtopic komentiranje
  5. spamanje ili reklamiranje stavljanjem linkova ili na bilo koji drugi način
  6. copy/paste cijelih tekstova s drugih portala, blogova i sl.
  7. repostanje uvredljivih komentara ili bilo kakvih drugih komentara koji nisu dozvoljeni na portalu
  8. korištenje prostačkog ili uvredljivog nicka te nicka u kojem je sadržano ime i prezime neke poznate osobe
  9. prozivanje administratora ili polemiziranje s administratorom na bilo koji način (prijave neprimjerenih komentara možete poslati na mail moderator@vecernji.net)

Svako kršenje pravila rezultirat će brisanjem komentara i/ili baniranjem korisnika na određeno vrijeme, a izrazito teško ili učestalo kršenje pravila brisanjem korisnika iz arhive čime će se automatski izbrisati svi njegovi prethodni komentari.

Opće uvjete korištenja u cijelosti možete pročitati na adresi:
www.vecernji.hr/page/uvjeti_koristenja